Wpis z mikrobloga

Mirkasy,
uzywa ktoś superba (2020) iV? Waham się co wybrać. Albo
SKODA Superb iV 1.4TSI + elektryk(łącznie 218KM). Czyli można jeździć na samym prądzie do 60km a później jako hybryda. Doposażona we wszystko L&K, webasto, kamery, wentylowane fotele, masaże, panorama, virtual cockpit, elek. Klapa, nagłośnienie itd.
lub
Mercedes C W205 2019, diesel 2.0 194KM - podstawowe dodatki pakiet AMG, virtual cockpit, kamera, nagłośnienie burmester, panorama, imitacja skory.

I teraz pytanie jak się ta skoda sprawdza. Generalnie będę jeździł raczej trasy (obwodnica 100km dziennie). Nie mam garażu (dom na wsi) i średnio mi się widzi ładowanie z gniazdka w zimie. Z drugiej strony webasto to jest super opcja, nie wspomnę o wentylacji foteli. Skoda jednak tez jest duża a głównie będę jeździł sam opcjonalnie pasażer.
I nie wiem co wybrać czy raczej „pewniak” diesel i relatywnie niskie spalanie czy doposażona wersja Skody z konstrukcja zagadka. Są tu jacyś użytkownicy tego auta?
#skoda #motoryzacja #mercedes #hybryda #superb
  • 30
  • Odpowiedz
@victordeleco2: z wad tej hybrydy to chyba elektryk do 120 czy 130 tylko działa, przy prędkościach na drodze ekspresowej jedziesz jak byś miał 150 koni a nie 218. Mercedes zdecydowanie albo szukać superba z 2.0 TDI
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Powiem Ci tak, kolega ma #!$%@? superba, Laurent cośtam, ja mam x5 w indyvidual skórze. Różnica w odczuciu i wykonaniu jest duża na korzyść bmw. Ja abym brał mesia ;)
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Robiąc 100km dziennie diesel będzie zdrowy, zasięg będziesz miał duży, tankował raz na tydzień. Z hybryda dużo #!$%@?, ładowania etc. Ja bym wziął diselka, będzie palił pewnie z 5-6l.
  • Odpowiedz
@victordeleco2: kurcze, no to mimo wszystko skoda. z tego co piszesz dużo spędzasz czasu w aucie, więc wentylowane siedzenia i inne udogodnienia są, zakładam, dla Ciebie kluczowe, szczególnie jeśli ubierasz się formalnie. Z drugiej strony ten sam argument można użyć na korzyść mercedesa- jest bardziej reprezentatywny.

  • Odpowiedz
@victordeleco2: na takie trasy tylko diesel, taka mała hybryda nie zda egzaminu

1.4 TSI to nie jest ogólnie udany silnik, aż dziw mnie bierze, że VAG z takim umiłowaniem pcha ją w hybrydyzację, chyba by koszty projektowania się zwróciły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@victordeleco2: wziąłbym merca, ale głównie dlatego ze to diesel, na benzynowej hybrydzie nie zrobisz żadnej ekonomii na autostradach, to się sprawdza w miescie i do 90km/h na trasie. 2l diesel z mb to dobry silnik, skrzynie tez mocne i elastyczne, tylko i silnikowi i skrzyni trzeba skrócić interwał serwisowy o polowę żeby długo pożyły (10-15k km dla silnika i max 60-70k km dla skrzyni)

Jeśli zaś mialbym porównywać to (c-klasa
  • Odpowiedz