Wpis z mikrobloga

Cześć miraski
Mam #drukarka3d i szkło na niej. Problem mój jest taki, że jak drukuje bez raftu(musi być bez raftu) to pierwsza warstwa jest zbyt gładka. Wygląda po prostu jak szkło... Macie może do polecenia jakiś trik na to? Wiem ze są podkładki i jest ich całkiem sporo i tu jest problem bo nie mam pojęcia co wybrać a nie chęć wtopić kasy. A drukuje z petgu (80C stół) i pla (70C stół) i w obu mam szkło.
#druk3d #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NeonowyDemon: są szkła z kropkowaniem, dla zwiększenoa przyczepności co prawda, ale też to zostawia jakąś fakturę.
Ale zasadniczo to (niestety) ale zawsze będzie dolna warstwa inna. Może jak nie może być raftu to przerobić model i na supportach (kilka słupkowych supportów odetniesz obcążkami bez śladu). Kiedyś coś tak drukowałem, to ustawiałem model "na rogu" (najbardziej absurdalne ustawienie elementu na stole jak się da) a potem cały model stał w powietrzu czyli
Problem mój jest taki, że jak drukuje bez raftu(musi być bez raftu) to pierwsza warstwa jest zbyt gładka. Wygląda po prostu jak szkło... Macie może do polecenia jakiś trik na to?


@NeonowyDemon:

podnies dysze, albo zmien fakture :)))

Zmien szklo na pei/jakiegos buildtak-a/inne wynalazki, naklej folie carbonowa, czy cokolwiek innego... pierwsza warstwa co do zasady, bedzie odwzorowywac material, na ktorym byla nakladana...