Wpis z mikrobloga

Macie jakiś godny polecnia poradnik podkręcenia RAMu? Głównie chodzi mi o obniżanie timmingów, o ile, co konkretnie obniżać itd. Częstotliwości nie podkręce bo mam i5 10400f na b460 i maksymalnie 2666Mhz idzie, ale no za to te timmingi może bym coś obniżył. Dwie kości RAMu jakie mam to Goodram irdm x black 3200Mhz więc może by coś z tego było
#komputery #pcmasterrace
  • 18
@Czapelek: no ale jesli faktycznie jest jak napisaleś to się trochę #!$%@?łem z tym b460. Co prawda mega okazja była i żal było nie wziąć, ale jednak tracę sporo na wydajności z tak niską częstotliwością
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czapelek: Na dużo więcej, ale nie 5000mhz na budżetowej płycie / słabym cpu. Takie wyniki to się robi na wybitnych płytach ATX albo mITX z dwoma slotami i procku z dobrym binem xD Nie każdy, nawet na 10900k jest w stanie uzyskać stabilne 4200-4400 MHz, a co dopiero 5000 MHz xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czapelek: "Co ty za głupoty opowiadasz ? na b560/zetce możesz mieć i 5000MHz taktowania to nie procek ogranicza tylko płyta :)" Sam to napisałeś: prosty przykład - bierzesz dobrą płytę, dobry ram na b-die i 10400f nie ma bata żeby zrobić na tym 5000 Mhz więc nie pisz, że ograniczeniem jest tylko płyta. Częstotliwości lekko ponad JEDEC spec - 3200-3600 MHz ogarnie praktycznie każdy proc, ale nie 5000 MHz xD
@finchy: Siema, co powiesz o tej plytce Z590 Aorus Master? Zastanawiam sie gdzie kupic bo ceny w przedziale 1500-2100 i nie wiem z czego to wynika. A tak poza tym to czemu 10 gen procka a nie 11? Ze wzgledu na Gear1/2? A no i jakie ramy posiadasz?
@Stingeree: Siema, płyta bardzo ok, bios jak to już jest w gigabyte jest jest mega słaby - jedyna pociecha, że jak już zrobisz wszystko to już nie musisz tam wracać :) 10 bo wiele rzeczy (chociaż jak kupowałem to był w cenie 11) - obsługa pamieci, wydajność itp. Co do ramów - wyżej masz szczegóły