Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#komputery #internet #wifi

Czołem
Brakuje mi zasięgu wifi w garażu do łączenia się z fotowoltaiką obok domu i potrzebuje jakiegoś prostego rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Routera nie mogę przestawić (jakiś tplink 2,4 i 5), kabla też nie mam jak, więc chyba zostaje reapater co nie?
Mirki, macie jakiegoś godnego polecenia, który będzie współpracował bez problemu i przerw?
Chyba że jest magiczny i prosty sposób na poprawienie zasięgu?
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szala: takie coś chodziło mi po głowie :)
@bruuh: lepsza antena? Da się jakoś ja po prostu wymienić? Bo podciągnięcie kabla.. Dałoby się, ale chcąc dać tam drugi router, to nie mam tam prądu ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: A miała to przez LTE zrobić czy jak? Anteny są przy falownikach, ale z mojego wifi nie łapie zasięgu ¯\_(ツ)_/¯
Kablem się nie da połączyć, bo garaż jest osobnym budynkiem
@GeneraleHans: No chyba ciągnęli przewody prądowe do falownika, tak ciężko wrzucić skrętkę tam gdzie się da a dalej po PLC? Dla mnie taka instalacja jest nie ukończona i bym jej nie odebrał, jeśli w ofercie było wspomniane o zdalnym monitoringu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: no właśnie skrętka kończyłaby się po drugiej stronie ściany, bo mamy zakopany kabel do domu już dawno i odpowiedniej grubości, no i wtedy nikt nie myślał żeby skrętkę wrzucić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
PLC wygląda ciekawie, ale nie wiem czy to pójdzie.. Mam router który kupiłem żeby było WiFi z internetu z kabla telefonicznego i w garażu mógłbym na lajcie to podpiąć, pytanie czy zadziała plc
@GeneraleHans: Najlepiej to idź w miejsce gdzie jest ten falownik, na telefonie zainstaluj wifi-analizer, uruchom aplikację umieść telefon w takim miejscu gdzie jest możliwość instalacji anteny i jest jak najmniej przeszkód w kierunku routera, jak będzie -80dB i lepiej to można próbować zainstalować w tym miejscu urządzenie ubnt m2 skonfigurowane jako klient.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: w routerach mam na stałe anteny, ale w falownikach są wykręcane, więc chyba można zmienić? Tak min 2m wyżej jakby się je dało przenieść to już wifi złapie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@GeneraleHans: Można próbować z anteną na złącze RP-SMA, ja wolę dedykowane radio bo tam wszystko ładnie widać, poziom sygnału, można od razu takie połączenie przetestować. Chodzi o to że każda złączka i przewód wprowadza straty w takich częstotliwościach, ubnt m2 to urządzenie które ma radio w tej samej obudowie co antena, dzięki temu nie ma strat na złączkach i przewodach. Są też większe wersje tych anten o odpowiednio większym zysku -