Wpis z mikrobloga

Dzisiaj trochę czasu to i sobie pograłem w dokkana, nie miałem czasu wcześniej sprawdzać postaci po dupach z tej celebracji i się zabrałem też za dzisiejszą postać którą omówimy czyli Lr STR Goku i Vegeta (Angel)

Osobiście top 3 jeżeli chodzi o ulubione Lrki, pomógł mi bardzo przy god evencie i sprawił że Majin Buu Saga była przez jakiś czas najlepszym teamem w wielu tier listach, ale po kolei.

Jest liderem Battle of Wits i Majin Buu Saga, obu kategoriom daje 3 ki, 130% hp i 170% ataku i defa. Battle of Wits nazwałbym mniejszą potarą z dodatkami, da się zrobić full Vegito team, a z takich ciekawszych postaci to są także AGL Pikkon, TEQ Future Trunks czy Lr PHY Roshi. Czy muszę coś mówić o Majin Buu Sadze? Mamy takich kozaków jak TEQ Gohan, Lr Buuhan, ssj2 Goku i Vegetę, czy Gotenksów a każda z tych postaci ma niesamowity atak i def, dodatkowo kategoria posiada supporty w postaci WT Gohana czy ssj Gohana, przy czym ten pierwszy jeszcze jest zajebistym tankiem.

Przechodzimy dalej, na 12 i 24 ki podnoszą sobie atak i def o 30% na 1 turę i zadają colossal/mega-colossal damage. Pasywka jest bardzo prosta aczkolwiek tyle im wystarczy przed transformacją - 120% do ataku i defa, redukcja obrażeń o 30%, oraz dodatkowe 1 ki za każdego zebranego orba i na koniec 30% szans na dodatkowy super atak. Redukcja obrażeń sporo daje na trudniejszych eventach i warto nawet nie używać Active Skilla, ponieważ ta postać poradzi sobie bez niego, przy dodatkowym ki za orba z pewnością powinniśmy mieć zawsze sa, a jeśli nie to mamy dodatkowy przy tych 30% szansy.

Wspomniałem o Active Skillu, można go użyć kiedy mamy mniej niż 77% hp od 4 tury, całkiem fajna restrykcja, nie jak u fuzji z 3 rocznicy.

Po fuzji efekty na sa zostają bez zmian, natomiast sama pasywka się zmienia - odnawiamy 50% hp tylko raz, dostajemy 150% ataku i defa oraz 30% szans na kryta, może kontrować normalne ataki oraz dostaje 1 ki za zebranego orba, na koniec dostaje 5 ki i ujawnia nam super ataki przeciwnika na 10 tur. Tracimy redukcję obrażeń, co bardziej boli na tych eventach gdzie postacie biją po około 50k z normalnego ataku a co dopiero z sa, no coś a coś dostajemy możliwość podglądania tych ataków oraz kontrowanie, które zadaje spore obrażenia. Jedyny problem jaki widzę w obu formach to problem z rozdysponowaniem krytów/aa w hidden potencial bo przed fuzja mają szansę na dodatkowy super atak, a tu kryta, choć jak ktoś ma parę dupek to może zrobić po równo.

Przechodzimy do linków i tu ma 5 wspólnych łączeń z INT Vegito, czy takimi postaciami jak AGL Spirit Bomb Goku, Lr Broly czy AGL Bardock, trochę dziwi taka kombinacja, ale no przynajmniej są ci partnerzy a nie jak u Lr Cella. Jako super Vegito jest lepiej - 7 linków z INT Vegito, oraz 6 z PHY Gogetą, PHY i Lr TEQ Vegito Blue czy z PHY ssj4 Vegito.

A jeżeli chodzi o kategorie to znajduje się w takich kategoriach jak Super Saiyans, gdzie wraz z Bardockiem mogą się ładnie linkować, Final Trump Card czy Potara, gdzie w obu przypadkach da się zrobić team z Vegito.

Podsumowując, postać ta potrafi bardzo dużo, w eventach gdzie trzeba obrony sprawi się dobrze, ataku mu też nie brakuje, po transformacji straci tego defa w zamian za niesamowity atak oraz możliwość kontrowania po 800k+, do wyboru do koloru.

Plusy:
- Dobry tank przed transformacją
- Porządny lider dla Majin Buu Sagi
- Duży potencjał na no-item runy przez pokazywanie super ataków
Minusy:
- Defensywa przed sa w 1 slocie
- Pokręcony hidden potencial

No i to by było na tyle, jutro ostatnia postać z tego Banneru i można omawiać bannerek Goku, co sądzicie o tej postaci? Da się ją zastąpić czy może będzie przez długi czas w topce postaci?

#dokkanbattle #poradnikikozumo
źródło: comment_1631116804QGqFMYkRX7LUfGcrW7KF1M.jpg
  • 2