Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5578
Złożyłem skargę przez internet na poczcie polskiej że listonoszka zostawia awiza zamiast przynosić listy do mieszkania. Dostałem odpowiedź poleconym i musiałem #!$%@?ć po niego na pocztę bo listonoszka zostawiła avizo xDDD #pocztapolska #!$%@? ja #!$%@?
  • 80
  • Odpowiedz
Poczekaj na listonosza, daj mu w zęby po tym jak tylko zostawi awizo - tłumacz potem, ze to nie Ty, bo przecież awizo zostało wystawione, ze Cię nie ma


@Gbr: to jest jakiś dziadek z takim wózkiem na jednej osi, nie będę go bił. Ma ten rejon od pierwszej wojny światowej i już #!$%@? z nim

@powaznyczlowiek: a to też dostałem xd
  • Odpowiedz
@karol1213: Przynajmniej zostawia. Mi raz nawet nie zostawił awizo. Tylko dzięki śledzeniu online udało się dowiedzieć, że przesyłka czeka na poczcie. Tylko co ma w takiej sytuacji zrobić starsza osoba, która nie potrafi obsługiwać takich rzeczy? btw. nawet nie próbował dostarczyć, tego dnia ktoś był w domu i mógłby odebrać.
  • Odpowiedz
@karol1213: Niestety obecnie listonosze są nie do ruszenia, bo jest ich za mało i PP nie może sobie pozwolić na ich karanie czy, o zgrozo, zwalnianie. Ja wysyłam nawet mniejsze rzeczy Paczkomatem, na szczęście drugiej stronie też to pasuje. Wolę dopłacić parę zł w stosunku do normalnego listu, ale mieć pewność, że dotrze (i szybko).
  • Odpowiedz
@karol1213: To i tak dobrze, że przyjeli skargę. Mi w takiej samej sytuacji mówili, że to i tak nic nie da bo to "słowo przeciwko słowu" i kieronik listonoszy i tak nic z tym nie zrobi bo jest za mało pracowników.
  • Odpowiedz
odpisali że zostawia awizo w skrzynce bo nie może się dostać do skrzynki żeby zostawić list (bo jest za domofonem, a listonosz nie ma klucza)


@kaspah: jeśli to "nowy" domofon z klawiaturą numeryczną w bloku, to listowy powinien mieć kod do niego. Przynajmniej u mnie tak jest.
  • Odpowiedz
  • 5
@bartton akurat starego typu domofon, ale przeczytaj jeszcze raz bo to jest taka abstrakcja, że jak czytałem pismo to musiałem to przetrawić.

Zostawili awizo w skrzynce bo nie mogli dostać się do skrzynki żeby zostawić w niej list. Jak nie mogli się dostać do skrzynki to w jaki sposób zostawili awizo?
  • Odpowiedz
@karol1213: ja zrobiłem imbe u kierowniczki poczty to listonoszka przyszła się tłumaczyć że ona puka ale my nie słyszymy. Od tamtego czasu potrafi zadzwonić na domofon. Pisanie przez stronę poczty polskiej nic nie daje.
  • Odpowiedz