Wpis z mikrobloga

#cygara

Jako, że jestem na wakacjach to postanowiłem podzielić sie z Wami recenzją tego wspaniałego specyfiku.
Cygaro Toscano, po samej nazwie można przypuszczać, że pochodzi z Włoch i tak jest. Niestandardowy format. Rozszerzający się stożek, a następnie od połowy zwezajacy powoduje różne doznania smakowe i moc w każdej z tercji palenia. Osobiście bardzo go lubie za to, że można to cygaro podzielić na pół i delektować sie polową przez 30 min, gdy nie możemy poświęcić wiele czasu na spalenie całego formatu. Dodatkową kwestią takiej struktury jest fakt, że to cygaro idealnie  nadaje się do podzielenia z drugą osobą.

Cygaro mocno ubite, dające dużą ilość dymu.

Moc słaba/średnia ale bardziej jednak delikatna.
Smak: lekko ziemisty, brak pieprzowego posmaku, który często występuje w tanich cygarach. Lekki posmak kawy, a w środkowej tercji da sie wyczuć aromat czekolady.

Jako, że jestem zwolennikiem tanich cygar, tak i w tym przypadku cena oscyluje w granicach 15-20 zł. Są też odpowiedniki smakowe (np. Wanilia) sprzedawane jako połowa w.w formatu w cenie około 10 zł. Aczkolwiek nie przypadly mi tak do gustu jak całe cygaro.

Nie wiem jak z dostępnością w Internecie. Osobiście kupuje je w Tabaku Gdańskim, gdzie można je znaleźć w humidorze zaraz przy ladzie.
V0lc4n0 - #cygara

Jako, że jestem na wakacjach to postanowiłem podzielić sie z Wami ...

źródło: comment_1631094961CMqwyDfxqHOmuU9wkpbWVy.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Mam trochę inne spostrzeżenia, co do mocy tych cygar. Co prawda palę Toscanello, a nie Toscano, ale to chyba to samo, tylko Toscanello to fabrycznie przecięte na pół Toscano i według mnie te cygara mają moc, na pewno nie zakwalifikowałbym jako słabe/średnie.
  • Odpowiedz
@V0lc4n0: ciekawe cygaro, trudno mi je porównać z klasycznym ze względu na "format', kraj pochodzenia, no... wszystko :) ciekawa odmiana, wracam do niej co jakiś czas, ale nie poleciłbym początkującemu.
  • Odpowiedz