Wpis z mikrobloga

@Logika_wykopu: Klękanie przed meczem to wyraz szukania problemu tam gdzie go nie ma, dlatego jest to wygwizdywane. Przypadek Floyda był spowodowany brutalnością amerykańskiej policji a nie rasizmem. Ciekawe, że nikt nie protestuje przed meczem morderstw dokonanych na Afrykanerach w RPA, ale najwidoczniej wg "obudzonych" rasizm może być ukierunkowany tylko względem niektórych grup społecznych.
@Logika_wykopu: osobiście będę zadowolony z tego. Nie dlatego, że ten gest mi się jakoś nie podoba. Szczerze powiedziawszy jest mi on całkowicie obojętny. Kwestia jest taka, że uważam, że wszelkie gesty polityczne niszczą sport nieważne czy słuszne jak być może ten (nigdy nie byłem za granicą na tyle długo by zaobserwować czy rasizm jest tam rzeczywiście problemem) czy też te całkowicie głupie i obrzydliwe jak wycofywanie się zawodników z regionów muzułmańskich
większość kiboli i mirków myśli, że piłkarze klęczą dla Floyda i BLM ¯\(ツ)/¯ EURO pokazało stan i poziom dyskusji


@red7000 Możesz jednoznacznie i konkretnie wyjaśnić po co jacyś młodzi Anglicy klęczą?
@Halbr: Pewnie. Jako ogólny gest przeciwko rasizmowi, nierównościom społecznym, co tam sobie dopiszą. Kilka sekund klęczenia przed milionami widzów to ich pomysł na zwrócenie uwagi na problemy na świecie. A co chwilę masz wysyp rasistów, czy to na Węgrzech, czy to w Anglii po Euro, czy to w Polsce...

Piłkarze i federacje wprost odcinają się od wszelkich ugrupowań polityczno-społecznych.

Klęczeć nikt nikomu nie każe, jest to jakiś pomysł. Wspierać nie trzeba.