Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie

Odebrałem swoje mieszkanie w bliźniaku 60m2 (+100m2 ogródek) i jestem w trakcie wykańczania.

Jeżeli chce ktoś być zawołany do finansowego podsumowania poniesionych kosztów gdy już w pełni zakończę wszelkie prace, to zachęcam do zostawienia plusa () .
  • 32
  • Odpowiedz
  • 1
@absoladoo: źle się wyraziłem w sumie, technicznie to bliźniak, ale podzielony na 4 mieszkania (dwa parter, dwa piętro) gdzie każdy posiada swój ogródek
  • Odpowiedz
@skytz: ja mam 70m2 w czworaku i jestem mega zadowolony. Dla rodziny 2+1 wystarczy. Na cholerę domy po 200m2? Weź to potem sprzątaj...

Ale jak mieszkanie 60m2 to już ogromne, co wykopki?
  • Odpowiedz
  • 13
@Prusti: czasami nie ma wyboru i szuka się kompromisu pomiędzy potrzebą zakupu nieruchomości / rozsądnym kredytem w tych chorych czasach

udało mi się zakupić mieszkanie w podwyższonym stanie deweloperskim, w świetnej lokalizacji w dużym (a wręcz ogromnym) wojewódzkim mieście

ogród może szału nie robi, ale przede wszystkim jest - grill, basen czy mała uprawa cebuli bez problemu się zmieści

osobiście jestem zadowolony z zakupu, udało mi się dopiąć wszystko bardzo sprawnie
  • Odpowiedz
Dla rodziny 2+1 wystarczy.

@nortom wystarczy dla maks dwóch osób, dla trzech już nie ponieważ nie spełniasz potrzeb mieszkańców. Każdy powinien mieć swój pokój plus pokój dzienny. Do tego oczywiście kuchnia i łazienka a najlepiej dwie łazienki. Jedna dla rodziców druga dla gości. I nagle się okazuje, że 70m2 to za mało. Ja wiem, że komuna u nas głęboko zakorzeniona ale jedyny powód dla którego ludzie kupują tak małe mieszkania to właśnie
  • Odpowiedz
z takimi wymaganiami to nigdy się nie kupi mieszkania w mieście dla rodziny;)


@WilczurZnahor: kupi się, tylko to jest kwestia finansów niestety o czym wspomniałem w komentarzu.
  • Odpowiedz
@WilczurZnahor: no niestety ale taki mamy rynek. Jest popyt na małe mieszkania, na duże mało kogo stać. Jak ma wydać 1mln to się woli wybudować. Gdyby nie było popytu na małe mieszkania, to developerzy by musieli budować duże co oznacza wiekszą podaż czyli niższe ceny. Tylko musieliby najpierw zejść z tej 30% marży którą stosują.
  • Odpowiedz