Wpis z mikrobloga

Troche pocierpialem z rana, ale juz jest git. Okazalo sie ze wypilem tylko pol litra i 2 piwka. Zostal litr i 6 piwek, czyli jakos dotrwam do konca tygodnia. Wczoraj snilo mi sie ze strzaly polamalem, a dzisiaj dotarl luk xdd jakby dotarl tego samego dnia ktorego mialem sen, to bym powiedzial ze to troche dziwne, a tak to widocznie juz czulem ze to sie przedluza do granic mozliwosci nawet polskich urzedow. #lucznictwo macie jakis poradnik jak sie technivznie strzela? Gdzies widzialem angielskiego lucznika tlumaczacego ze jedna noga do przodu, lekko sie pochylic, i wtedy strzela sie nardziej "z plecow" i moze cos tam mi to daje, ale chyba nie aktywuje mimo to odpowiednich miesni. Czasem mi to wychodzi, ale to przypadkowo i nie potrafie tego powtorzyc #lucznictwo #historia moze wie jak sie strzela z xiezkich lukow
  • 9
@huntforfur: W takim razie po co prosisz o rady, skoro i tak ich nie słuchasz? Myślisz, że ci ludzie, którzy strzelają np. z łuków 80 czy 100 funtów to od takich naciągów zaczynali? Nie. Stopniowo budowali swoją siłę i uczyli się prawidłowej postawy na łukach znacznie słabszych, by z czasem przejść na mocniejsze.

Nigdy nie nauczysz się prawidłowej techniki na łuku, który jest zbyt mocny. Bo wtedy to nie łucznik panuje
@daedalus_pl witam kupilem swoj pierwszy luk 15 lbs, znacie jakies fajne poradniki jak wyglada idealna sylwetka, ktore miesnie angazowac a ktore jakby wyciszac? (zacznijmy od ppczatku xd) zeby nie bylo, sporo juz strzelalem z 40, prpbowalem rozne sposoby, ale szukam jakiegos rzetelnego zrodla ktore powie TAK MA BYC. bo na yt duzo ludzi rozne rzeczy mowi. Nawyki mozna zmienic, niektore ciezej inne latwiej. Np palenie fajek rzucilem i juz z pol roku