Wpis z mikrobloga

Panowie, pomocy. Mam +/- 5k na lapka do gier i zdalnej. Wiem, żeby celować w Intel core 7 i 16 gb, ale jaka grafa wchodziłaby w grę w tym budżecie? Myślę o MSI GF65 Thin, może udałoby mi się wynegocjować parę stówek taniej. Podrzućcie proszę inne możliwości.
#laptopy #msi #hp #komputery24
#gaming
  • 14
@caramilla: w tej cenie chyba rtx 3060. I pamiętaj, że dysk i RAM możesz dołożyć/wymienić (w tych gamingowych to raczej jeszcze można RAM wymieniać). CPU i GPU nie wymienisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bavool: Nie. 16GB do gier i normalnej pracy to dalej dobry standard. 32GB wrzucasz jak chcesz pracować profesjonalne z pakietami Adobe i innymi takimi, albo grasz w specyficzne tytuły jak FlCities Skylines co wykorzystają nawet 128GB RAMu.

@caramilla: Nie musisz celować w i7. Wystarczy wziąć Ryzena 7 który będzie lepszy we wszystkim innym niż gry gdzie przegra o kilka fpsów. W twojej kasie 4800H/5800H i RTX 3060 raczej wykonalne. Pamiętaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@caramilla: Ogólnie dwie kości, wtedy wydajność RAMu jest dużo wyższa. No i procesora który z nim współpracuje.
Jak chcesz od razu wymieniać na 32GB to bierz laptopa 1x16GB i dokup drugą 16. A jak zostaniesz przy 16GB ogółem to szukaj laptopa 2x8 lub 1x8 z dokupieniem kolejnej 8GB kości
@caramilla: Szkoda że wersja z 120Hz nie 165Hz, aczkolwiek wydajnościowo tak. Możesz celować w wersje z AMD 5 i RTX3060. Ewentualnie taniej jest model Gigabyte z 105 TGP karty graficznej, dalej wydajniej od Twoich propozycji.