Wpis z mikrobloga

Dziś na mirko odbyła się ciekawa dyskusja która niestety został już usunięta a mogła to być dobra lekcja dla januszy (kogo ja oszukuję, gówno się nauczycie)...

@Valhalla159 napisał post, którego screen widzicie poniżej. Niestety google zaindeksowało wpis tylko na początku, jeszcze bez żadnych komentarzy. Tutaj google cache.

Nikt mu nie odpowiada a na pierwszy rzut oka, wydało się to dość proste. Cli Gui monero to pełny węzeł, wiec piszę do typka że zależnie od tego z jakimi ustawieniami go uruchomił, to on może robić całe synchro od początku a tx pojawi mu się dopiero, kiedy przetworzy blok w której ona się znajduje.

Gościu, odpisuje że synchro jest skończone i dalej nie ma transakcji.
To juz się wydało dziwne. Ciężko coś tu spieprzyć po drodze. Mówię mu żeby mi opisał dokładnie co jak zrobił. Jaki portfel zainstalował, kiedy, jakie ustawienia, jak wygenerowal adres itd. wszystko po kolei...

No to pisze że kupił BTC pobrał exodus (nie używajcie tego) wysłał na niego te BTC i zamienił je na fixedfloat na monero. Zainstalował portfel GUI, bo taki mu gdzieś polecano (bardzo dobrze że go zalecano, jeżeli chodzi o zachowanie prywatności, własny węzeł to kompletna podstawa i to w każdej krypto. Jeżeli w monero używacie light walletu, to udostępniacie randomowym nodom wasz viewkey, dzięki czemu wiedzą które UTXO są wasze, wiec sporo zdradzacie i lipa z anonimowości, ale to szczegół, po drodze przeciętni użytkownicy deanonimizują się jeszcze wielokrotnie, więc bez różnicy). No i coś napisał o jakiejś wersji redditowej tego portfela... ( _)

To mnie zaciekawiło a w zasadzie już się domyślałem co się stało. Pytam typa skąd pobrał ten portfel. Piszę mu że powinien go pobrać tylko z https://www.getmonero.org/downloads/ lub z githuba i najlepiej zweryfikować sumy kontrolne. Pytam co to za "wersja redditowa"?

Długo nie dostaję powiadomień, wiec szukam tego wątku. Oczywiście usunięty. Bo ważne żeby nikt nie zobaczył że janusz dał dupy i coś #!$%@?ł. Swoje się dowiedział, zrozumiał że został okradziony, więc #!$%@?ć wątek, #!$%@?ć mnie, teraz trzeba zatrzeć ślady żeby nikt nie przeczytał. W sumie to też #!$%@?ące, bo często jako jedyny komuś odpisuję, tracę czas a kiedy wychodzi że coś #!$%@?ł, albo się mylił, to zamiast tego że mu to wytłumaczyłem, to się jeszcze pluje do mnie. Nigdy dzięki za to nie usłyszę a zazwyczaj dostaję jeszcze po dupie. No bo udowodnij januszowi że cos #!$%@?ł. No Husarka godność sebixa mu nie pozwoli, zacznie atakować i się #!$%@?ć w odwecie:D. Dlatego Jeb*** was. Niech was scamują, zawsze tu się z takim mentalnym dnem spotykam.

W wpis sumie nie ku przestrodze. Wy i tak używacie tych multiwalletów, jakichś trust walletów (który jest zamknięty już od kilku lat) i innych gówien. W sumie patrząc na tę społeczność ten wpis można potraktować jako humorystyczny, bo już wiem że nadziei dla was nie ma janusze z obecnej bańki.

#bitcoin #kryptowaluty #monero #tor #thebestofkrypto
OppositionFuhrer - Dziś na mirko odbyła się ciekawa dyskusja która niestety został ju...

źródło: comment_1630938339aIj5MC7CpC0aZ46ZbOkdwv.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz: No właśnie, bo to żywy przykład że trzeba uważać, bo zagrożenia istnieją naprawdę. Zupełnie co innego jak jakiś rysiek ci pisze o pobieraniu softu z odpowiednirgo źródła, sprawdzaniu sygnatur itp. a jak widzisz że ktoś został naprawdę okradziony przez fakeowy portfel, bo nie przestrzegał tych upierdliwych zasad BHP.

A teraz bede tym złym, bo wgrzebałem ten wpis i opisałem. Paskudny maxymalista. Really toxic ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: hejka, pobrałem z tego linku. Nie chodziło o portfel z reddita a o węzeł od użytkownika reddita który był jako jeden z polecanych na pewnej stronie dla cebulaków, a tutorial był napisany przez osobę której ufam na tyle by go używać.

Nie straciłem kasy, transakcja przebiegła pomyślnie kilkanaście h temu, jednak z jakiegoś powodu którego jeszcze nie rozumiem, nie chciało mi od razu wyświetlić prawidłowo transakcji, pomimo wyświetlonym komunikacie o
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: a tekst "No Husarka godność sebixa mu nie pozwoli, zacznie atakować i się #!$%@?ć w odwecie:D. Dlatego Jeb*** was. Niech was scamują, zawsze tu się z takim mentalnym dnem spotykam." jest mocno nie w porządku, biorąc pod uwagę, że absolutnie nic takiego nie zrobiłem
  • Odpowiedz
Ja tam szanuję. Nie tylko Ciebie to wkurza, wielu mirków pyta o coś, jak pozna odpowiedź to kasuje wpis.


@Goglez: Standard. Przez to strasznie się odechciewa w ogóle komukolwiek odpowiadać...

A zauważ jak wszyscy nowi (obecnie 90% użytkowników tagów jest nowa w krypto) są zarozumiali i pewni siebie. Oni wszystko wiedzą najlepiej i cwaniakują. Zazwyczaj jednak kompletnie się mylą a spróbuj im to uświadomić, to jesteś najgorszym wrogiem. Janusz się czegoś
  • Odpowiedz
hejka, pobrałem z tego linku. Nie chodziło o portfel z reddita a o węzeł od użytkownika reddita który był jako jeden z polecanych na pewnej stronie dla cebulaków, a tutorial był napisany przez osobę której ufam na tyle by go używać.


@Valhalla159: Przestań ściemniać. Najpierw pytałeś o to czy mogłeś podłączyć się do jakiegoś złego węzła (to nie ma kompletnie różnicy, bo nic ci nie może zrobić, nie przejmie twojej tx
  • Odpowiedz
Nie straciłem kasy, transakcja przebiegła pomyślnie kilkanaście h temu, jednak z jakiegoś powodu którego jeszcze nie rozumiem, nie chciało mi od razu wyświetlić prawidłowo transakcji, pomimo wyświetlonym komunikacie o poprawnej synchronizacji


@Valhalla159: Typie. Wpis napisales o 6 rano i juz wtedy pisales ze platnosc byla 10h temu. Caly czas z toba rozmawialem. Ostatnie pytanie o to skąd pobrałeś portfel i co to "wersja redditowa" zadałem jakoś 3h temu i wtedy nadal
  • Odpowiedz
@Valhalla159: W zasadzie nic do ciebie nie mialem. No oszukano cie, to standard w krypto. Ktos nowy moze pasc ofiara ataku, bo tych jest tu sporo ze wzgledy wlasnie na kradzieze krypto o jakiejs wartosci.

Opisalem to jako przyklad. Jednak ty musisz przylezc i zaczac przekrecac, sciemniac ze pisales co innego i w ogole to dostales tx... Tylko potwierdziles to o czym pisalem wczesniej.

Powiedz dlaczego usunales wpis? Jezeli zobaczyles wplate
  • Odpowiedz
@kiszczak: Ale ja nie chce zadnych pln, mogę ci coś wysłać tak o a najwyżej mi kiedyś oddasz jak będziesz chciał. Może warto kupić szanse na to że kiedyś mi odeślesz i odzyskam trochę wiary w ludzkosc? W tym syfie warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napisz ile to zobaczymy...
  • Odpowiedz