Wpis z mikrobloga

Siemanko,
Powiedzcie mi proszę, jak mam interpretować kartę "złodziejka" z dodatku Mokra robota w grze Brzdęk! Nie drażnij smoka.
Nie czaje polecenia "zdobądź kartę", mam w tej sytuacji dobrać kartę że stosu odrzuconych, zdobyć w sensie z talii lochów dobrać do swojej ręki czy jako, bo normalnie się potraciłem.

Pytanie numer dwa to czy polecacie do ww. gry dodatek Drużyna C/drużyna zarządu/Legacy. Nie wiem czy to jeden czort tylko inne nazwy czy każdy dodatek solo, ale mają nowe figurki i mnie zaciekawiło. Gdzieś tam doczytałem że zmienia to grę na bardziej kooperacyjną niż rywalizację, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

#grybezpradu #gryplanszowe
drazx - Siemanko,
Powiedzcie mi proszę, jak mam interpretować kartę "złodziejka" z d...

źródło: comment_1630930759jF7rOWLusa01PCwSayAdMF.jpg

Pobierz
  • 4
@drazx: Dobierasz z talii lochów tak jakbyś kupował (wpada na twój stos kart odrzuconych). Z nowych dodatków polecam Wesołą Kompanię. Co prawda nie ma figurek ale za to każda z postacie ma dodatkowe umiejętności (czego nie ma w dodatkach z figurkami). Poza tym same figurki mają taki mankament, że są za duże i jedna figurka zajmuje całe miejsce w komnacie.
@arbuzo
@drazx W dodatkach z drużynami każda postać na też swój unikatowy zestaw kart startowych więc praktycznie na jedno wychodzi jak w wesołej kampanii.
Mokra Robota to najmniej z granych dodatków w mojej ekipie akurat.
Gra robi się kooperacyjna chyba dopiero wykorzystując te drużyny do gry w Legacy które jeszcze nie wyszło po polsku.
@kierownik123: W dodatkach z drużynami jest tylko zestaw kart a nie ma unikatowych zdolności, które bardzo urozmaicają grę.

Ponadto w Legacy te drużyny można wykorzystać dopiero po zagraniu całej kampanii. Nie można grać kampanii nimi.

Mam wszystkie dodatki do obu Brzdęków i zrezygnowałem jedynie z tych dwóch dodatków z drużynami. Wg mnie najmniej wnoszą do gry.

Wg mnie najlepszy dodatek z planszą to świątynia małpich królów.