Wpis z mikrobloga

Taki mój protrip na mikro poprawki szpachlowe przed malowaniem np ostatniej warstwy. Zdarza się, że coś się jeszcze zauważy. Akryl szpachlowy, ja najczęściej używam soudala. Wyciskasz sobie trochę na pacę, dodajesz odrobinę farby, którą malujesz, mieszasz to drugą packą i wychodzi ci fajna szpachla o dobrej konsystencji. Może komuś się przyda.
#remontujzwykopem
R.....5 - Taki mój protrip na mikro poprawki szpachlowe przed malowaniem np ostatniej...

źródło: comment_1630925728VPT30h4yyxxivN0IRrN2ap.jpg

Pobierz
  • 31
Eh a kupiłem dwie tuby soudala sciany sufity i jedna den bravena fioletowego (ale podobno na nim pęka farba więc nie będę go używać). A używałeś den bravena szpachlowego lekkiego?
@Rafalski45: Tak mi się wydawało, że wysłowiłem się jak down ;-) Chodziło mi o zaszpachlowanie dziur w kafelkach po starej kolumnie prysznicowej :-))) Kafelki białe, otwory do zamaskowania fi 6 mm. To myślałem dać sylikon, ale boje się, że się jakoś ściągnie czy coś i będzie przepuszczać wodę. Tak więc sylikon czy fuga?

Dzięki za polecane marki :-)
@Rafalski45: Warto takie wiertło dla jednego zastosowania kupować ? Dotychczas najlepiej mi wychodziło zrobienie odprysku w płytce wiertłem do betonu uderzonym młotkiem i wtedy tym samym wiertłem bez udaru przez płytkę. Potem już wiadomo. Jest jeszcze sposób z taśmą zmniejszającą tańczenie wiertła, ale dla mnie średnio działa. Natomiast wiertła do szkła jeszcze nie miałem...