Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Zarobiłem pare złotych na etherum i myślę o wejściu w koparki. Każdy sprzedawca oczywiście mówi wchodź, wchodź a jakie jest Wasze zdanie ? Przy obecnych cenach kart np 1660 super za około 2600 ROI skacze dość mocno. Czy myślicie żeby czekać na spadek czy to i tak znośnie ? I czy w ogóle ten wykres cenowy jest w miarę uczciwy ? #ethereum #eth #komputery #kartygraficzne
źródło: comment_1630908150L59Bev7os39fEsOba6Ouxo.jpg
  • 38
@Tank1991:

to juz ostatnie chwile kopania: jesli w styczniu eth przejdzie na pos = kopania nie bedzie


Skąd masz info że akurat w styczniu eth przechodzi na pos? Jakieś źródło? Bo niektórzy piszą że najwcześniej, jeśli w ogóle to dopiero w połowie przyszłego roku
@Terrano_pl: jak ceny kart zaczną spadać, to znaczy, że kopanie już się tak nie opłaca i ROI jeszcze spadnie. Sam bym sobie coś pokopał na małą skale (2-4karty) ale nie mam gdzie trzymać koparki :] Tylko ja bardziej w celu amortyzacji kart graficznych, niż samego zysku z kopania.
@Terrano_pl: Ja w lutym kupiłem koparkę 6x1660super i już się martwiłem, że to za późno. Koparka zwróciła się dopiero niedawno, zakładając, że bym wypłacił całość przy obecnym kursie. PoS raczej wejdzie jeszcze w 2021 r. i z kopania będą nici. Wydaje mi się, że jak się przerzucą górnicy na inną krypto to wzrośnie trudność kopania, ale i skoczy też mocno wartość tej krypto - celowałbym w ERG, bo już teraz miałbym
@Terrano_pl: Aa i do tego prądu żre więcej o 9 zł za dobę, więc około 270 zł miesięcznie, więc 7 miesięcy x 270 zł prądu więcej, no i jechałem po nią 200 km, więc jeszcze parę stówek za benzynę ;). Także liczę 20k PLN za całość na dzień dzisiejszy, a wykopane mam niecałe 21 tys.
@Terrano_pl: Nie da się tak przeliczyć. Żeby to było uczciwe to trzeba to podać w ETH. Mam dokładnie od 17. lutego, ani chwili wytchnienia. Wykopała dokładnie 1,45868 ETH, czyli na ten moment 21.676,00 PLN (na kopalni ciut więcej niż pamiętałem sprzed kilku dni :-)).
Czyli tak jak zakładałem ze w ogłoszeniach sa przekłamania o 10 proc. No dobra a jak to sie sprawuje z kultura pracy tzn hałas i grzanie ? Śmiało można w domu trzymać ? I gdzie kupowałeś ? Gotowiec czy po elemencie ? Bo chciałbym sam złożyć ale nie do końca rozumiem co trzeba przerobić w zasilaczu
@Terrano_pl: Kupiłem gotowca, bo ciężko samemu kupić 6 takich samych kart. A mam nówki na gwarancji 5-letniej wyszczególnione na fakturce. Hałas -> głośne wentylatory, ustawiłem w HiveOS, żeby automatycznie dostosowywał prędkość wiatraków do temperatury i utrzymywał odpowiednią temperaturę kart. Zwłaszcza głośnawo przy >20*C na zewnątrz, a przy upałach jest upierdliwie głośno. Ciepła też sporo wydziela, ale nie ma tragedii.
@Smartek: A mogę wiedzieć gdzie kupowałeś ? Mozna kupic np na morelach czy innym sklepie widziałem 6 szt. Boje sie troche kupować ten set na Allegro bo to jednak nie Xbox za 2. Czekam tez na kontakt od Baksika moze on ma jakies dojście
@Terrano_pl: Nie wiem, a moduje cokolwiek? Pierwsze słyszę raczej. Ja mam zestaw na dwóch zasilaczach. On mi odradzał w ogóle składanie koparki i stwierdził, że jak sobie załatwię karty to mi pomoże złożyć (za kaskę). Jakbym miał karty to bym se sam złożył.
@Terrano_pl: Szczerze to nawet nie znam. On hejtuje wszystko inne niż on sam ma, np. w ogóle nie uznaje Intela, tylko każdemu wciska AMD. Ja nawet nie znam dokładnie swojej specyfikacji, najtańszy SSD, Intel, mobo z kilkoma PCI-e, dwa zasilacze. Najważniejsze, żeby karty były 8GB i jak najmocniejsze i tyle. A Baksik to robi z tego wręcz jakąś swoją religię :D
@Terrano_pl: Podpytaj o Intela XDD, ciekawe co powie, hehe. Cennika mi nie mówił, bo najpierw powiedział, że on sam z kartami ma problem. I to będzie zestawy za grube hajsy próbował Ci proponować. Znajdź sobie coś za niecałe 20 tys. na OLX (nówki) - ja tak znalazłem gościa z Poznania i specjalnie pojechałem. Szukałem właśnie, ale nie ma żadnego ogłoszenia.
@Smartek: Rozmawiałem z nim wczoraj i zostawię wiedzę dla potomnych. Dla mnie był mega spoko z gadki. Faktycznie trzeba samemu kupic sprzęt poza kablami, riserami i stelażem. W sumie gadka przebiegała spoko wiec nie chciałem mu wbijać szpilki z Intelem. W cenie 1.6 -2 mamy złożenie config trening i sprzęt j/w bo on go dostarcza przesyła pełna specke sprzętu jaka potrzebuje. Generalnie odradza eth tylko w inne żeby to miało sens.
@Terrano_pl: Jak dostępność 1660s będzie lepsza to już nic nie będzie się opłacało kopać moim zdaniem. 1.6-2 tys. to sporo (nie wiem jakim budżetem dysponujesz) jak za konfigurację i objaśnienia, bo mój typek poświęcił "za darmo" godzinę czasu, żeby mi wszystko pokazać, włącznie z objaśnieniami w BIOS, cały HiveOS, założenie portfela itd. No, ale on na tym zarabia, a ten kolo z OLX zarobił na mnie na samym sprzęcie już.
@Smartek: No teraz 1660 super znaleźć ponizej 2.7 sie mie da. Poczekam na spadki ceny albo jak eter przejdzie na pos bo pewnie w tedy wszyscy zaczną sie wyprzedawać. I w tedy bede szukał kart :) poki co staking
@Terrano_pl: Jak Eter przejdzie na PoS to górnicy jak ja prawdopodobnie przejdą na Ergo albo Ravena :-), jeżeli będą się wyprzedawać to niewielka część i ceny kart będą wciaż około 2000 zł - i to będą karty po koparkach. Ale jeżeli teraz są warte prawie 3k to i tak bez sensu kupować, bo nigdy ta inwestycja się nie wróci.