Wpis z mikrobloga

Kuhrwa jak mnie to śmieszy, że po straconym mundialu chcą znowu #!$%@?ć selekcjonera. W sumie po części racja bo idiota znowu wrócił do powoływania EMERYTÓW. Jakimś cudem 2 razy dał szansę młodzieniaszkom z Ekstraklasy. No i 2 razy wygraliśmy dość wysoko bo 4:2 i 4:0... Nie ogarniam #!$%@? jednego faktu. Czemu ten idiota nie dał szansy tym młodzieniaszkom w eliminacjach? :|. Jestem pewien, że dalibyśmy rady w #!$%@?.

Problemem jest to, że powołują starych emerytów co wcześniej dostawali szanse i skutecznie je #!$%@?.. Ja oprócz selekcjonera skreśliłbym tych #!$%@? kopaczy na #czarnolisto z repry. Niech sobie #!$%@?ą w swoich klubikach skoro w reprze mają #!$%@?. Nie obchodzi mnie jak ładnie grają skoro te patałachy nie potrafią wbijać goli i to nie 1:0 czy 2:0. Chciałbym #!$%@? więcej goli, tak jak to młodzi pokazali 4:0, 4:2. Wtedy czułem się dumny z takiej właśnie reprezentacji. Oprócz goli byli waleczni jak #!$%@? na boisku.

#pilkanozna #mundial #mundial2014 #oswiadczenie #gorzkiezale #bekazsezonowcow
  • 18
@Wojt_ASR: Jest to poważny wpis. Zobacz sobie mecze tej młodej repry. W jednym meczu Łukasz Skorupski był chyba bramkarzem. Drugi też był wysoko wygrany. Dodam od siebie, że skład nie zawierał większości nazwisk tych emerytów. To był tak jakby skład rezerwowy wrzucony do podstawowego. Same chłopaki z ekstraklasy i pierwszej ligii polskiej. Mało znani, ale waleczni jak #!$%@?. Bez kitu.

@inqwertyk: Kogo masz na myśli? Podczas meczy 4:0 i 4:2
@Wojt_ASR: Na eliminacje euro 2016 brać Pawłowskiego, Wolskiego, Kamińskiego, Milika, Może być Bereszyński czy Olkowski (oczywiście jak będa coś grać) to trochę możemy jeszcze odmłodzić. Więcej nie powoływać Wojtkowiaka, Szukały, M. Lewandowskiego, Peszki i Mierzejewskiego. Spokojnie jeszcze da się odmłodzić.
@Ural-Z-S100: Nad bramką to się chyba nie ma co dłużej rozwodzić - Boruc w najlepszej piątce miesiąca w Premier League.

Obrona - Piszczek kontuzja, środka nie mamy i trzeba ciągle eksperymentować. Niby Glik gra w Serie A, ale praktycznie za każdym razem, jak gra w reprze, to jest w #!$%@? niepewny. Szukała jest niezły, ale musi się zgrać, ja bym chętnie Jędrzejczyka na środku oglądał.

Lewej strony obrony nie mamy, co
@Ural-Z-S100: Od obrońców wymaga się żeby byli niemalże bezbłędni. Nasi środkowi popełniali błędy... bez konsekwencji, aż do czasu.

Po prostu przeraża mnie że taki emeryt jak Głowacki, który teraz kończy karierę obecną formą przewyższa innych polskich środkowych obrońców (pomijam kwestię, że to najlepszy sezon Głowackiego w karierze). Nie postuluję by Głowacki szedł do kadry... to niemożliwe ze względu na to że on sam zakończył reprezentacyjną karierę. Bardziej chodzi o to by
@Ural-Z-S100: Młody solidny obrońca, co nie popełnia błędów. Jakoś takich nie widzę... nawet w U-21. Tam obrona często urządza sobie festiwal błędów, których napastnicy nie wykorzystują. Na tej pozycji niekoniecznie szukajmy "młodych". Tutaj szukajmy raczej takich którzy grają równo i solidnie przez cały mecz i mają wolę walki. Umiejętności można zawsze podciągnąć.

Natomiast trudniej poprawić koncentrację u młodych zawodników (tu idealnym przykładem jest Szczęsny - broni genialnie, ale zdarzają mu się
@Ural-Z-S100: masz młodych - dostali #!$%@? ostatnio od Portugalii. Jeśli chce się coś osiągnąć z reprezentacją to potrzeba nam kogoś kto ma doświadczenie w pracy z kadrą narodową i wie jak zrobić drużynę na kilkunastu treningach w ciągu roku (w klubie jest ich kilkaset). Druga sprawa to zrobić porzadniejsze szkolenie niż jest teraz, bo fajnie że mamy Furmanów i innych Strausów, ale to wciąż nie jest to samo co Chorwaci np
@Ural-Z-S100: bo jest ciśnienie duże na wyniki i nikt nie chce ryzykować kolejnych 2 lat. Skoro Beenhakker dał sobie radę w rok, to czemu inny dobry, doświadczony trener by sobie nie dał?

Druga sprawa to styl gry, który nie napawa optymizmem.
@redheart: Oczywiście wiadomo, że to jeszcze nie "to" i do tego "czegoś" jeszcze z 10 lat poczekamy jeśli teraz weźmiemy się za szkolenie porządnie. Co do talentów to takim Furmana bym nie nazwał :d. To młody piłkarz. Talentami to są Zieliński, Milik, Linetty czy młodsi a nie 21 chłop...