Wpis z mikrobloga

Pytanie dla was motoryzacyjnie mirki z #poznan

Jaką myjnię bezdotykową w mieście polecacie?

Szukam miejsca gdzie nie jest mega drogo, a jakość jest na wysokim poziomie (nowiutkie autko - to trzeba dbać), dodatkowo fajnie by było jakby było na fakturkę lub rachunek z NIPem.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@StefanQ tak naprawdę większość myjni jest ok, , szczególnie jak jest pianownica. Pod żadnym pozorem nie myj szczotką na myjni. Jedynie swoją gąbką po wypianowaniu auta. Ja myje na osiedlu polan i jest dość spoko. Jedynie niektóre złotówki zwraca, ale to chyba ze względu na różnice między 2020, a starszymi monetami 1zł.
  • Odpowiedz
dzięki,
byłem na myjni bfk na osiedlu polan - całkiem spoko, jest miejsce by wysuszyć autko.

Kilka spostrzeżeń i problemów:
- nie da się zatrzymać czasu, np. by wyszorować z pianą przedni zderzak lub felgi, gdzieś czytałem że po nałożeniu piany trzeba poczekać 1-2min
- jeden ręcznik z mikrofibry to za mało - kilka razy musiałem go wydżymać, a mam małe autko
  • Odpowiedz
@StefanQ: ja zawsze robię tak: psikam swój bug remover na zderzak i krwawą na felgi. Potem wjeżdżam na stanowisko, odpalam pianę na minutę. Odczekuje ok 5 min i dopiero zaczynam normalne mycie. Lakieru mi nie szkoda więc używam tej szczotki, chociaż jak zrobię polerkę to pewnie zacznę myć na 2 wiadra tam xD Potem zjeżdżam na parking obok i zdejmuję wodę dwoma dużymi i grubymi mikrofibrami. Potem myję po prostu
  • Odpowiedz