Wpis z mikrobloga

Hejo mirasy

I jak, byliście, będziecie?
W co graliście, co kupiliście?

My ograliśmy teotihuacan, palec boży i blood rage. Świetne tytuły. Nie dałem rady ograć Aurory, ale może kiedyś.
Do tego szał zakupów spowodował kupno agricola dla graczy i star wars rebelia.

Sam event świetnie zrobiony, ludzie mili i przyjemni, fajne promocje i można było się dużo dowiedzieć o planszowkach.

Zobaczyłem nowego descenta, który z daleka prezentował się super, ale jakoś tak... Ten laptop psuł klimat.

Nowa wersja Great western trail będzie zajebista, warto poczekać jak chcecie kupić GWT

#grybezpradu #gryplanszowe
lizakoo - Hejo mirasy

I jak, byliście, będziecie?
W co graliście, co kupiliście?

My...

źródło: comment_1630827648kACoCHQ6y5ISK0C5k8Kuuh.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@lizakoo: Byłem ze znajomym i graliśmy do końca niemal! Doskonała impreza, żałuje że jestem przed wypłatą, bo na pewno sam bym coś dokupił! Ale może to i dobrze...bo jeszcze bym wpadł w szał zakupowy ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mrboo my tak samo, o 20 wychodziliśmy. Mi na szczęście wpadło trochę grosza. Jeszcze 5min na stoisku portalu i miałbym.jeszcze mage knighta
  • Odpowiedz
@lizakoo: Ale przyznam, że jak przyjechaliśmy o 11 to ciężko było jakiś stół znaleźć, ale na szczęście się udało. Mam nadzieję, że za rok znowu będzie taka impreza. Też trochę szkoda, że moich dwóch innych znajomych się wykruszyło...ale no trudno. A dzisiaj odpoczywam, choć za rok chyba jednak skuszę się na dwa dni, bo jeden dzień to jednak za mało o!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mrboo tak, gdybym nie był umówiony na dziś to tak samo teraz ruszałbym do spodka ogrywać nowe giery. Ja znowu poznałem nowych ludzi i mamy się do ludiversum umówić na pogranie
  • Odpowiedz
@lizakoo: Przetestowana Diuna Imperium i Lamaland oraz zagrane Camel UP z wypożyczalni. Byłam tylko jeden dzień, więc też po stoiskach się rozglądałam. Kupiłam z ciekawości kwiat wiśni za 14zl, a sporo tytułów w domu czeka do ogrania. Fajnie wygląda na żywo Cynowy Szlak w stylu Brassa. Obecnie czekam na cenę przedsprzedaży, a dzisiaj phalanx dał instrukcje do wglądu. W domu zamówiłam Lamaland, bo na stoisku Lacerty już wszystko się sprzedało
Roxi5017 - @lizakoo: Przetestowana Diuna Imperium i Lamaland oraz zagrane Camel UP z ...

źródło: comment_1631313686AdtgonnkRO5Bx09Hc8pNjT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Roxi5017 i jak ta diuna?

Ja nie brałem udziału w tych giga promocjach, bo wiem. Po sobie, że tania gra nie oznacza, że będzie lądowała na stole
  • Odpowiedz
@lizakoo: Diuna ujdzie, aczkolwiek mnie tak nie urzekła jak sporo osób chwali. Lubię workery i deck building, ale lubię też zdobywać sporo punktów, a tam o każdy trzeba się sporo starać i nie ma ich zbyt wiele. Często fakt, że ktoś akurat jest przed Tobą niweczy Twoje plany na całą rundę blokując pole akcji. Na pola akcji możemy się przemieścić tylko za pomocą kart z odpowiadającym symbolem akcji, niektóre są
Roxi5017 - @lizakoo: Diuna ujdzie, aczkolwiek mnie tak nie urzekła jak sporo osób chw...

źródło: comment_1631347533afwK1ozMjSw21ZYATxJFB1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Roxi5017 dzięki za opinię. Wygląda na to, że gra jest trochę przehajpowana przez recenzentów, bo co któryś z graczy opiniuje, to zachwyt lekko opada. Mnie odrzuciło przede wszystkim to, że w rozgrywce 2os. Trzeba sterować 3cim graczem.
  • Odpowiedz
@lizakoo: nas też, bo często grywam z siostrą w dwie osoby, więc ten tryb najbardziej zawsze u nas jest opiniowany, na 3-4 osoby gramy w jakieś okresy świąteczne lub raz na jakiś czas ewentualnie z rodzicami w coś familijnego. Jutro zamierzam wreszcie zabrać się za Coimbre, słyszałam sporo dobrych opinii, czas to zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lizakoo: siostrze też spodobała się Agricola, dostała na urodziny jakiś czas temu. My teraz staramy się ogrywać półkę wstydu, bo święta tuż tuż i coś nowego wpadnie. Trochę tego zostało, bo czasu mało, a gier dość trochę :D Ostatnio zagrałam w TM i przypadła mi do gustu. Sprzedałam Perłowy Potok z Everdella, bo uważam, że dodatek nie wart swojej ceny, pozostałe duże zostawiłam, bo są całkiem fajne i możliwość gry
  • Odpowiedz
@Roxi5017: Everdell to pierwsza gra różowej. Myśleliśmy nad dodatkami, ale chyba czekamy na ten nowy, z pociągiem. Może przed jego premierą coś jej kupię w niespodziance. O ile pamiętam możliwośc gry na 5-6 osób daje święto lata, czy też inny dodatek? Arnaka mamy na horyzoncie, ale zawsze wskoczy coś innego i go nie bierzemy.. można powiedzieć, że czekamy na promocje. W terraformacje też niedawno zaczęliśmy grać i jak dla mnie
  • Odpowiedz
@lizakoo: Tak, Święto Lata daje możliwość grania w większym gronie oraz pozbycie się wiecznego drzewa ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Te kolejne duże dodatki też mnie ciekawią, ale nie wiem czy nie będą tylko w bigboxie do kupienia i pewnie zaporowe ceny jak Perłowy czy Zimowy Szczyt ~170zl. Nie wiem do końca czy chce kolejny dodatek czy nie lepiej tę kasę zainwestować w inny tytuł.

Ameritrash? Czym
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Roxi5017 ameritrash to gry, gdzie jest trochę losowości (walka kostką, testy atrybutów kostką, losowe dociąganie kart z decku), a największy nacisk położony jest na klimat. Oczywiście mechaniki też się powinny zgadzac, ale najważniejsze żebyśmy czuli czy to bezradność i zagrożenie w martwej zimie, czy nawiedzenia w betrayal, czy że gdzieś tam czychaja obcy jak w nemesis.
  • Odpowiedz
@lizakoo: to raczej nie dla mnie. Nie lubię zbyt dużej losowości czyt. Robinson np. Losowość jest okej, jeśli nie ma jej zbyt wiele, a zwycięstwo polega w głównej mierze na moich ruchach niż tego co mi dają kostki i gra.
  • Odpowiedz