Wpis z mikrobloga

Ale kurde cieszę się! W końcu udało mi się przesortować domową bibliotekę zdjęć, poleciało 2/3 z nich (duplikaty i inne śmieci). Teraz pozostaje tylko utworzyć kopię bezpieczeństwa na zapasowym HDD, drugą na drugim zapasowym SSD, trzecią kopię wrzucić na NAS od #synology i można spać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) . I w ten sposób całkowicie uwolniłem się od Google Photos. Tak swoją drogą ściągnąć stamtąd 183 GB to też było wyzwanie

Nie wiem czym ale #chwalesie :)
Ar_0 - Ale kurde cieszę się! W końcu udało mi się przesortować domową bibliotekę zdję...

źródło: comment_163082296178qtVOlWDjyXynUkqqujxz.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uefaman: nie ale od pewnego czasu każde nowo dodane tam zdjęcie zabiera wolne miejsce na twoim koncie google. Stąd właśnie moja przeprowadzka a jak przeprowadzka to całościowa i dokładna :)
  • Odpowiedz
@uefaman: Tak, na tej stronie możesz pobrać wszystkie swoje dane z Google:

https://takeout.google.com/

Jak interesują cię tylko Google zdjęcia to szukasz ich na liście i tylko je zaznaczasz. Następnie wybierasz parę opcji, m.in.: czy chcesz dostać link na e-mail, rodzaj formatu paczki i na jaką wielkość podzielić paczki zdjęć. Po wszystkim linki do pobrania będą gotowe po paru godzinach
Ar_0 - @uefaman: Tak, na tej stronie możesz pobrać wszystkie swoje dane z Google:

...

źródło: comment_1630824725ubgf9QgcTwMaH4AMFlynYT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ar_0: ja ostatnio pobrałem zdjęcia z Googla żeby je trochę odchudzić bo RAWy się powgrywaly. Pół terabajta wyszło. A wszystkich zdjęć i filmów mam chyba z 3 TB ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ar_0: masz jakiś dobry pomysł na organizowanie/katalogowanie zdjęć? Latami? Wydarzeniami? Szukam sposobu na usystematyzowanie swoich zbiorów.
  • Odpowiedz
@maciejc: Ja sortuję wydarzeniami. Data, nazwa wydarzenia i tam wrzucam konkretne zdjęcia. Mam jeszcze parę folderów ogólnych, np zwierzaki domowe, remonty czy inne tego typu. A wszystkie zdjęcia bez kategorii lądują w folderze ogólnym
  • Odpowiedz
  • 2
@Ar_0 szacuneczek, bo właśnie robię to samo i wiem ile to roboty. I mam od dawna ten sam system organizowania zdjęć: rok + nazwa wydarzenia/miejsce i kilka ogólnych
  • Odpowiedz
@Bleck: ja się od grudnia bawiłem ( ͡º ͜ʖ͡º). Coś czuję, że jakbym tak porządnie przysiadł to bym to w miesiąc trzasnął ale albo musiałbym być baaardzo mocno zmotywowany albo zdrowo jebnięty by wytrzymać codziennie parę godzin przeglądania i sortowania

P.S.
Jak szukasz jakiegoś narzędzia do wyszukiwania duplikatów to polecam CCleaner. Ma taką opcję
Ar_0 - @Bleck: ja się od grudnia bawiłem ( ͡º ͜ʖ͡º). Coś czuję, że jakbym tak porządn...

źródło: comment_1630829856ukvnzi2EdNv042hqsIPWh4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ja sortuję wydarzeniami. Data, nazwa wydarzenia i tam wrzucam konkretne zdjęcia.


@Ar_0: Do tego dużo tagów w samych jpg. opisowe dotyczące wydarzenia, potagowani ludzie, geotagi - wszystko żeby błyskawicznie znaleźć pożądane zdjęcie.
  • Odpowiedz
potagowani ludzie

@j0seph: tutaj Synology ma podobną funkcję jak Google Zdjęcia czyli rozpoznaje twarze na zdjęciach i je przypisuje do danej osoby. Zajebista sprawa bo jednym kliknięciem możesz przejrzeć wszystkie zdjęcia na których znajduje się konkretny jegomość
  • Odpowiedz
tutaj Synology ma podobną funkcję jak Google Zdjęcia czyli rozpoznaje twarze na zdjęciach i je przypisuje do danej osoby. Zajebista sprawa bo jednym kliknięciem możesz przejrzeć wszystkie zdjęcia na których znajduje się konkretny jegomość


@Ar_0: Niby tak,
Ale m.in. dlatego do tej pory korzystam z Synology Photos - które rozpoznaje tagi osób utworzone w Lightroom jako osoby.
Synology Photo (DSM7) moje tagi osób wrzuca do tagów ogólnych, a jeśli włączę
  • Odpowiedz
@mepps: nie, aż taki porąbany nie jestem :). Wystarczy mi 3-2 a jak spłonie mi chata to utrata zdjęć będzie najmniejszym problemem xD
@bigger: (jeszcze) nie ale właśnie przesortowanie tego wszystkiego jest wstępem do wybrania tych najlepszych i wywołania ich dla m.in. dziadków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ar_0:

Teraz pozostaje tylko utworzyć kopię bezpieczeństwa na zapasowym HDD, drugą na drugim zapasowym SSD, trzecią kopię wrzucić na NAS od #synology

Jak w jednej lokalizacji, to byle burza lub pijany mietek z wiertarą za to bez detektora kabli sprawią, że wszystkie te twoje bekapy finezyjne mogą się #!$%@?ć w drobny mak xD.
No ale uwolniłeś się od googla za 19zl/miesiąc xD
  • Odpowiedz
Jak w jednej lokalizacji, to byle burza lub pijany mietek z wiertarą za to bez detektora kabli sprawią, że wszystkie te twoje bekapy finezyjne mogą się #!$%@?ć w drobny mak xD. No ale uwolniłeś się od googla za 19zl/miesiąc xD


@tellet: burza fakt, może mi spalić chatę ale Mietek? Jedynie co może się stać gdy Mietek trafi w kabel to to, że zostanie zdrowo potelepany tym kablem.

P.S.
Na rok
  • Odpowiedz
@Ar_0: Jak mietek trafi w ważniejszy kabelek albo jakieś przyłącze do indukcji to tak. Wystarczy, że przedlicznikowe wywali i bez upsa możesz mieć pecha, będąc tym jednym na kilka przypadków, w których „po wyłączeniu prądu coś się zepsuło”.
NAS chociaż dwudyskowy, czy cebula po całości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz