Wpis z mikrobloga

O tym jak 23 lipca 2021 Krzysztof Bosak ogłosił, że LGBT już nie jest ideologią. Wpis z serii #bosakowearchiwum, dlatego będę wszystko cytował poniżej.

Koroluk napisał:

Kupiłeś smartfona dziecku? Okej, tylko proszę, nie nazywaj się więcej konserwatystą.

(Nie oceniam zasadności takiego zakupu, śmieję się tylko z ideologizacji nawet takich rzeczy).


odpowiadając na ten wpis Krzysztof Bosaka (mirror):

Konserwatywny premier powiedziałby, że z kupnem smartfona lepiej zaczekać aż dziecko stanie się nastolatkiem.

Korzystanie ze smartfonów uzależnia.


Na co Krzysztof Bosak odpisał mu:

Konserwatyzm nie jest ideologią tylko postawą i zbiorem różnych przekonań


I potem dalej:

Ze względu na zainteresowanie wpisem dodaję link do bliskiego mi rozumienia terminu ideologia:

http://www.ptta.pl/pef/pdf/i/Ideologia.pdf


użytkownik 999bebe999 odpisał:

i nawet tutaj ten termin jest wytłumaczony jako postawa i zbiór różnych przekonań XD


na co Bosak (link, mirror 1, 2):

Kluczowym elementem ideologii w tej definicji jest utopijna doktryna polityczna


999bebe999:

Czyli w pańskim niezwykle wąskim rozumieniu terminu "ideologia" żeby coś było ideologią musi posiadać utopijną doktrynę polityczną, ok. Jaką utopijną doktrynę polityczną ma "ideologia lgbt", jeśli można wiedzieć?


Bosak (link, mirror):

Nie posiada jej, dlatego za prof. Adamem Wielomskim uważam że trafniej jest mówić o „programie ruchu LGBT” i „doktrynie ruchu LGBT” a nie o „ideologii LGBT”.


Użytkownik Jotun146 (link):

???

zamieszczając poniżej tą grafikę: https://i.imgur.com/V8cFLAF.png

Bosak (link):

Przemyślałem te kwestie od 2019 roku i doszedłem do takich wniosków jak przedstawiam powyżej. Dziś użyłbym terminu „doktryna” lub „program” a nie „ideologia”.


999bebe999:

A co to za doktryna? Jakie ma założenia?


Bosak:

Jak powyżej na obrazku


mirrory: mirror 1, mirror 2

#lgbt #bekazprawakow #bekazkonfederacji #neuropa #4konserwy #konfederacja #bosak
Pobierz R187 - O tym jak 23 lipca 2021 Krzysztof Bosak ogłosił, że LGBT już nie jest ideologi...
źródło: comment_1630767658R88ebdShtOZgwDoLQjEgNj.jpg
  • 3