Wpis z mikrobloga

Wlasnie mialam rozmowe z mamą o glosnej sprawie samobojstwa dwoch 13latek i oto wnioski mojej mamy:
-jakie niby problemy moze miec 13latek
-pewnie sie czegos nacpaly i w ogole byly jakies #!$%@?, bo kto normalny sie zabija
A gdy wspomnialam ze Polska przoduje w kategorii samobojstw dzieci i mlodziezy, to odparla, ze za dobrze mają
(ʘʘ)
#bekazpodludzi #depresja
  • 94
  • Odpowiedz
@ogurkiszony75: I właśnie przez takie #!$%@? starych urwisk młodzież decyduje się na samobója
¯\_(ツ)_/¯ no tak, bo samo danie jedzenia swojemu nastoletniemu dziecku wystarczy. Ludzie w naszym kraju są na pograniczu upośledzenia umysłowego
  • Odpowiedz
@ogurkiszony75: chłopczyk się zabija: przechodzi bez szumu, ewentualnie, krótkie wspomnienie i wszyscy zapominają

Dziewczynka się zabija: SZUM NA CAŁĄ POLSKĘ PRZEZ TYGODNIE

Żałosny, sfeminizowany kraj - 8x więcej samobójstw mężczyzn, ale każdy ma ich w dupie
  • Odpowiedz
@ogurkiszony75: Klasyka. "A bo kiedyś to depresjów nie było, człowiek jak miał problem to brał pół litra i tego... Zresztą kto tam miał problem - robić trza było, a nie o problemach myśleć. Każdy miał zajęcie: dzieciak nauka, dorosły praca, nikt nie narzekał. To teraz tylko się w dupach powywracało z dobrobytu, gdzie to? Trzynaście lat i już telefon, konto w banku, na co to? Co on? Na zakładzie robi,
  • Odpowiedz
@chigcht: to glosna sprawa, bo rzadko sie slyszy o podwojnych samobojstwach, w dodatku dzieci. Nie dlatego ze byly dziewczynkami... fakt, ze depresja u mezczyzn i same samobojstwa sa bardziej ignorowane, ale dopatrywanie sie tego w tej sprawie jest nie na miejscu w mojej opinii
  • Odpowiedz
@ogurkiszony75: Mi matka pisowiec kiedyś powiedziała ze to nie prawda ze dzieci się zabijają i ogólnie Polacy. To LUDZIE PRZECIWNI POLSCE NA CZELE Z PEŁO TAKIE GŁUPOTY OPOWIADAJĄ O POLSCE ZEBY BYŁ WSTYD W EUROPIE.

Ja #!$%@?…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@ponczek721: teraz jeszcze gorzej, nawet prywatnie ciężko. Parę miesięcy temu samobójstwo popełnił brat przyjaciółki córki (ok 17-18 lat) osoby z mojej pracy. Akurat ona ma normalne podejście, więc po rozmowie z córką zdecydowały, żeby zapisać ją do psychologa. Na nfz nawet nie patrzyli, poszukali po zaufanych ludziach polecanych psychologów zajmujących się prywatnie dziećmi, młodzieżą. Po telefonach - przykro mi, ale mam już komplet pacjentów, nie mogę dobrać kolejnego bez zaniedbania
  • Odpowiedz
@ogurkiszony75 to nie jest też do końca wina tych ludzi, bo nikt im nigdy nie wytłumaczył, że to tak nie działa. Stare pokolenie Polaków zostało wychowane w komunistycznym kulcie #!$%@? i biedy, więc dla nich faktycznie to może być coś nie do pomyślenia, że komuś może być źle, mimo że ma jedzenie, wodę i dostęp do większości produktów z całego świata
  • Odpowiedz
-jakie niby problemy moze miec 13latek


@ogurkiszony75: Uwielbiałem to lekceważenie problemów osób w wieku poniżej 20 lat. Jak dla mnie w młodszym wieku można mieć większe problemy niż dorosły który ma ułożone życie, jako dzieciak:
-nie za wiele zrobisz z brakiem kasy (jakieś koszenie trawy sąsiadowi, może ulotki ale to taki maks)
-brak akceptacji środowiska jest bolesny (jako dorosły po prostu nie masz najwyżej znajomych, jak Cię gnębią w pracy
  • Odpowiedz
chłopczyk się zabija: przechodzi bez szumu, ewentualnie, krótkie wspomnienie i wszyscy zapominają

Dziewczynka się zabija: SZUM NA CAŁĄ POLSKĘ PRZEZ TYGODNIE


@chigcht: jakim trzeba być umysłowo skrzywdzony aby z podwójnego samobójstwa przejść do incelskich wypocin? Obrzydliwe. Sprawa jest głośna, bo samobójstwo jest podwójne, jakby się dwóch chłopców razem targnęło to sytuacja byłaby analogiczna.
  • Odpowiedz