Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam laptop Lenovo Yoga 900-13ISK i5 4GB z uszkodzoną płytą główną, którą muszę wymienić.
Widzę że są dostępne płyty Yoga 900-13ISK1 i7 16GB np. tu: https://allegro.pl/oferta/al50-plyta-lenovo-nm-a921-yoga-900-13isk1-i7-16gb-10818082067

Pytanie, czy ta płyta będzie normalnie pasowała i pracowała na moim laptopie?
Nie znam się na tym zupełnie i martwię się że może fizycznie nie pasować, może mieć inny obrys płyty, lub nie będzie kompatybilna w jakiś inny sposób z moim lapkiem.

Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości? Nie chciałbym kupić płyty która ostatecznie nie będzie pasować.

#laptopy #laptop #komputery #informatyka #lenovo #yoga13 #yoga900 #naprawalaptopow
Pobierz
źródło: comment_1630734748FGc3XhaewNc9u5QPsIWfSX.jpg
  • 15
@Ziombello: jak zrobisz to krok po kroku patrzac na film z yt to niczego nie zepsujesz. Serio to jest banalne

Problem jest jak masz nowy model ktorego disassembly jeszcze nikt nie zrobil i musisz troche zgadywac zeby czegos nie ulamac, ale to i tak glownie wtedy plastikowe zatrzaski moga strzelic i ostatecznie nic bardzo zlego sie nie dzieje
jak zrobisz to krok po kroku patrzac na film z yt to niczego nie zepsujesz


@Norskee: ok, jak nie będę miał wyjścia to tak zrobię. No i poczekam jeszcze, może znajdzie się ktoś kto już to robił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ziombello: mozesz jeszcze w google popatrzec jakeis archiwalne aukcje z ta plyta ktora ty masz, choc nigdy nie wiadomo czy jakas rewizja czegos nie zmienila. Ja bym powiedzial ze na 85% powinno pasowac 1:1 ja kto jest ta sama generacja wlacznie ze zlaczami w tym samym miejscu
choc nigdy nie wiadomo czy jakas rewizja czegos nie zmienila


@Norskee:
No a jak to wygląda od strony zasilania, chłodzenia itd.?
To znaczy, czy płyta z lepszym prockiem i ramem nie wymaga innego zasilania, czy innych komponentów których w moim laptopie może brakować?

Czy to bez różnicy jaka siedzi płyta, bo reszta sprzętu jest taka sama?
@Ziombello: niestety zazwyczaj sa takie same jak nie ma roznicy w karcie dedykowanej - czyt. w jednym bylo a w drugim nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po prostu throttling sie wlacza no i tyle z tego jest
Sa laptopy gdzie masz cpu na slocie jak w komputerze i mogles je kupic z i3 i i7, a chlodzenie bylo to samo

a zasilacz to twoje najmniejsze zmartwienie. Wazne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dlaczego musisz wymienić płytę? Płyty w laptopach się naprawia, jest to zdecydowanie bardziej opłacalne.

@T34v2:
Moja pękła w miejscu gniazda z taśmą od monitora, przez długi czas obraz znikał i pojawiał się po przyciśnięciu obudowy w tym miejscu, teraz już i przyciskanie nie pomaga.

Jeden fachowiec podłożył mi kiedyś w tym miejscu jakąś gąbkę czy coś co miało trzymać pęknięcie w jednej pozycji i działało, ale wszystko do czasu (