Wpis z mikrobloga

Hej, za kilka dni wybieram się do #holandia samolotem. Jestem niezaszczepiony. Z tego co widzę z Polski do Holandii luźno, bez szczepienia, ani żadnych testów. Jednak chciałem jeszcze wybrać się do #belgia i z tego co widzę Eindhoven nie jest w orange/red zone, więc też luźno bez niczego. Jednak chcąc wrócić z Belgii do Holandii będę musiał mieć przy sobie negatywny test (Belgia jest w high risk area). Czy jest od tego jakieś odstępstwo? Chcę być tylko kilka godzin w Brukseli i wrócić, wszystko tego samego dnia. Z tego co widzę to jeśli jestem w kraju high risk area mniej niż 12 godzin i wracam samochodem lub motocyklem to również nie potrzebuję testu. Wracam flixbusem, czy łapie się on jako samochód? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie gdzie oficjalnie mógłbym się tego dowiedzieć? Powinienem coś jeszcze wiedzieć w związku z #koronawirus odwiedzając Belgię i Holandię?
  • 10
  • Odpowiedz
@Rabusek tzn. z Holandii będę wracał samolotem do Polski (i tu wykorzystam oczywiście bilet do 24h od powrotu), ale chodzi mi głównie o powrót z Belgii (pobyt kilka h) do Holandii flixbusem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hubert_sz: mieszkam w de, pracuje w nl więc sprawdzone info. nieważne, jaki środek transportu. Nie ma żadnych kontroli. Szczególnie teraz, w lato. Sporadyczne kontrole były marzec/kwiecień 2020. Ostatnio robiłem tygodniowy trip autem Holandia, Niemcy, Belgia, Francja, Szwajcaria, Monako i do głowy mi nie przyszło, żeby szukać jakichś informacji o granicach, a Ty robisz research jadąc na zakupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdro
  • Odpowiedz