Wpis z mikrobloga

#militaria #bron #polityka

Nie był żadnej afery z Grotem, powtarzam nie było żadnej afery...

E-mail w oryginale brzmi: "Grot po 24h od przetarcia naoliwiona szmatka. Bez strzelania, zwykła taktyka". Do e-maila dołączone są zdjęcia pokrytych rdzą części broni, które prezentujemy poniżej.

Kolejna część afery, tym razem z maili Dworczyka. Problemy z Grotem były znane decydentom wcześniej.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-e-mailowa-minister-dworczyk-wiedzial-o-wadach-karabinkow-grot/xftdyfx
Variv - #militaria #bron #polityka 

Nie był żadnej afery z Grotem, powtarzam nie b...

źródło: comment_1630687117xJytvFMYXcJsOCtD39gwtC.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
ściema jakaś, nie ma takiego materiału żeby po 24h tak zasrał się rdza po samej oliwie


@zwierzu90: Czy ja wiem, zwykła prosta węglówka rdzewieje mega szybko. Pracowałem też na szybkotnących HSS i też mega szybko rdza powieszchniowa się pojawiała. Dosłownie w godziny.

Z resztą nawet jak nie będzie to po przetarciu. Jakie to by musiały być warunki aby zamek współczesnej broni tak zardzewiał ? Z AR-15 strzelają po kilka tysięcy
  • Odpowiedz
@Variv ostrożne podchodziłbym do tych rewelacji. Zrobić zdjęcie i dopasować historię to nie żaden problem. Faktyczne błędy wyszły w skali jak wot wziął w pole groty i wypadały regulatory gazowe czy plastik w rączce przeładowania padł. I to rozwiązali/rozwuazuja. Taki jest cykl życia produktu. pokażcie mi karabin co był od początku idealny i nie miał żadnych wersji rozwojowych ;)
  • Odpowiedz
ostrożne podchodziłbym do tych rewelacji. Zrobić zdjęcie i dopasować historię to nie żaden problem. Faktyczne błędy wyszły w skali jak wot wziął w pole groty i wypadały regulatory gazowe czy plastik w rączce przeładowania padł. I to rozwiązali/rozwuazuja. Taki jest cykl życia produktu. pokażcie mi karabin co był od początku idealny i nie miał żadnych wersji rozwojowych ;)


@zwierzu90: Zdjęcia jak zdjęcia ale maile świadczą o tym, że problemy były,
  • Odpowiedz
@Variv maile to tylko wycinek całego obrazu - cherry picking. Onet się broni w ten sposób po tym paszkwilu, gdzie pan mega specjalista był zdziwiony że grot nie da rady wystrzelić 30 magazynków jeden za drugim. Poziom dziennikarstwa jest dramatycznie słaby, żadnej próby dociekania prawdy bo to faktycznie trudne i wymaga wysiłku a w zamian mamy tylko tanie sensacje.ale to nie tylko w Onecie, tak jest wszędzie. Do wszystkiego trzeba podchodzić
  • Odpowiedz
@Variv: nie wiem jak wygladaja zamki w grocie, ale pewnie sa oksydowane to nie ma bata zeby w 24h tak wygladal zamek, chyba ze moczyli go w roztworze solnym a potem walili az czerwoności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: nie wiem co to za #!$%@? ale to jest fizycznie niemożliwe żeby zamek tak wyglądał po 24h od przetarcia szmatką nasączona oliwą, to wyglada jakby było moczone w gównie przez miesiąc, @Zerp: nawet jakby walili do czerwonej lufy, zamek tak w #!$%@?ę nie dostaje chyba że by go posmarowali opiłkami metalu i moczyli w kwasie.
@zwierzu90: pamiętam to xD pekaska ma osobną lufę do wymiany
  • Odpowiedz