Wpis z mikrobloga

Jaki Crossover (ewentualnie sedan) o tych parametrach?

- leasing
- automat
- nieelektryk
- do 130-140 tys, ale już z dodatkowym wyposażeniem, bajerami, wspomaganie kierowcy, acc w korku itd
- Będę nim jeździć przez ~3 lata leasing + pewnie 6 lat zeby sprzedać potem bez podatku jak wejdzie nowy ład
- tylko nowy
- mieszkam w Krakowie (korki), ale lubię sobie robić wycieczki czy odwiedzać rodzinę, na narty pojechać, więc w trasie też od czasu do czasu (powiedzmy co weekend).
- Preferuje 4x4
- Fajnie jakby miał to przyspieszenie poniżej 10 s
- jestem singlem póki co, dzieci nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wstępnie coś tam patrzyłem i wpadły mi w oko modele np. skoda kamiq, nissan juke (popularne problemy z silnikiem?), Volkswagen T-Roc, Volkswagen T-cross, seat arona, suzuki vitara.

Co myślicie? Jakieś propozycje? Zmieszczę się w tym budżecie?

#leasing #motoryzacja #samochody
  • 45
@nick230: polecam tiguana, powinien mieć podstawowe bajery, spójrz na otomoto ...

planujesz samochód na 9 lat! nie kupuj malucha, chyba że w międzyczasie sobie kupisz coś innego a małżonka weźmie malucha. Bo nie planuj, że się do t-crossa spakujecie na wakacje
@nick230: na otomoto zobaczysz po ile realnie możesz wyrwać samochód, ustaw filtry na nowe i już :)

W tej cenie będzie jeszcze np. hybryda honda cr-v - ciągle się zastanawiam czy żałuję wyboru czy nie :D do korków w Krakowie jak znalazł. Bo tiguan będzie żarł min 10 w korkach, a 15 też umie. Wadą hondy jest brak android auto i navi fabrycznej ... ale za 2k wkładają w salonie radio
@nick230: Wczoraj byłem nim się przejechać na jeździe testowej. Dla mnie NIE, ponieważ:
- mało miejsca
- bezstopniowa skrzynia biegów, dźwięk okropny - nawet nie wiem do czego go można porównać, odkurzacz?
- dolicz cenę za lakier, jak wczoraj się dowiedziałem to nie jest koszt całkowity samochodu. Wychodzi około 140-150 tyś.
- jedyny atut to fantastyczne wykonanie w środku i to Lexus = prestiż ( ͜͡ʖ ͡€)