Wpis z mikrobloga

@kajo: korków nie ma tam ale za to są gdzie indziej na trasach alternatywnych, bo tam ludzie musieli pojechać jak się przekonali już, że normalny ruch samochodowy na tych ulicach powoduje paraliż

jak ktoś 3 razy utknie w korku to za 4 razem, nauczony doświadczeniem pojedzie inną dłuższą/wolniejszą trasą

a potem psycho aktywiści cieszą się, że "patrz panie droga pusta, jakie utrudnienia"
  • Odpowiedz
@Catmmando: korek na agrafece na Dietla nie pozwoli wjechać za dużej ilości aut Grzegórzecką. Ludzie teraz nie z pamięci jeżdżą ale na nawigacje. Szczególnie w takich miastach jak Kraków, gdzie korki tworzą się w nieoczywistych miejscach o nieoczywistych porach.
  • Odpowiedz
@Catmmando: Albo przesiądzie się na inny środek transportu. Jak nie dasz alternatywy do samochodu, to skończymy jak w Huston z 13 psami w jedną stronę i miastem gdzie przez hałas i spaliny życie to udręka, a w centrum są slumsy.
  • Odpowiedz
@kajo o ile miasto da alternatywę. A tymczasem wiadomo jak działa krakowski zbiorkom. Nawet sami organizatorzy komunikacji miejskiej nie chcą z niej korzystać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kajo: To ja proponuję Zburzyć te rudery i zrobić po 2 pasy dla KM, 2 pasy dla aut, 2 pasy rowerowe i chodnik i dopiero potem powinna zaczynać się zabudowa
  • Odpowiedz
@kajo: mnie nie pytaj bo ja tej decyzji całkowicie nie rozumiem. Zarówno dane jak i obserwacje nakazują zachować się dokładnie odwrotnie.

Całkowicie odwrotnie do Kalwaryjskiej.
  • Odpowiedz
@alteron: burzenie domów i dodawanie dróg dla samochodów? Tak. Bo rozbudowana droga znów się zapycha, ale przy okazji jest głośniej, więcej spalin i gorzej się przy niej żyje. To ludzie wynoszą się na przedmieścia, to trzeba znów drogę rozbudować. I tak w kółko.
  • Odpowiedz
@kajo: dziwne to dlaczego w starym miescie i kazimierzu mieszka coraz mniej ludzi i wynoszą się na przedmieścia pomimo najlepszej oferty komunikacji publicznej, ograniczanego ruchu samochodowego, wyznaczanych DDR?

Ja do ciebie mówię że trzeba poszerzać drogi żeby dodać DDR a ty mi #!$%@? o jakiś pasach samochodowych
  • Odpowiedz
@kajo: I bardzo dobrze ze zamykają ta śmieszna ścieżkę widać ze nie mieszkasz w okolicy. Ciekawe jak ta twoja ścieżka w zimie będzie wyglądać ;) a No i może pokazałbyś nagranie ulicy od rzezniczej :D jak ciężko się wbic do ruchu w godzinach szczytu
  • Odpowiedz
jak ktoś 3 razy utknie w korku to za 4 razem, nauczony doświadczeniem pojedzie inną dłuższą/wolniejszą trasą


@Catmmando:
Znalazł jeden prosty sposób na korki w mieście, urbaniści go nienawidzą.

1. robi się korek w jakimś miejscu, ludzie stoją w korku
2. więcej tam nie jeżdżą, bo nie chcą stać w korku
3. w tym miejscu już nie ma korków

#!$%@? no dobra logika.
  • Odpowiedz