Wpis z mikrobloga

Mirki złamcie mi rękę ale pomóżcie...

TLDR: apple #!$%@? wzięły mnie na zarzutke

Mam macbooka z 2015 z radeonem r9. Komp daje radę we wszystkim, raz się nawet lizaliśmy ale grzeje się jak #!$%@?. Głównie procesor. Nawet nie chcę opowiadać co z nim robiłem żeby zdiagnozować problem, bo bym tu godzinę pisał.

Znam temat od podszewki, chyba przeczytałem już wszystko co poprawić, czego unikać itd ale to jest jakiś skandal żeby komputer był mega wydajny ale nie mogę tej wydajności wykorzystać, bo jest throtlling totalny - radeon jest ok ale procesor to jest piekarnik. I tak sobie żyję na tej wsi od kilku lat. Nigdy nie było dobrze. Kupilem jako używkę w stanie idealnym i dbam o sprzęt lepiej niż o żonę #pdk ale #!$%@? wychodzę już z siebie, bo sobie racjonalizuję ten zakup jak małżeństwo - totalny kabaret.
A prawda jest taka, że sprzęt działa - ale jakim #!$%@? kosztem (,) - wycie cały czas i grzeje mi pokój jak farela.
Komp sobie chodzi na ok 52C jak sobie czytam coś na wykopie, wchodzę na youtube i wiatraki na full, temp 98C. Odpalam jakąś stronę z bajerami i 100C. Procesor jest jakiś wadliwy czy to mój mózg jest wadliwy, że się dałem namówić na maca?

Mam zainstalowane chyba wszystkie appki do wentylatorów, resetowałem SMC itd, pastę zmnieniałem chyba 100 razy, doszło nawet do tego, że przestałem się szczypać i dałem płaskownik miedziany między proca a obudowę aluminiową - pomogło na chwilę - do momentu gdy miedź się nie nagrzeje i jest jeszcze większy piekarnik.
Stąd pytanie: czy ma ktoś receptę na to jak sprawić aby laptop, przestał być źródłem frustracji? Dla tych, co napiszą żeby się go pozbyć zaproponujcie cenę ( ͡ ͜ʖ ͡)

#macbook #mac #mac #elektronika

i jeszcze hashtag elektroda ale jednak nie daję, bo się trochę cykam, że zasilacz z czarnej listy
  • 24
  • Odpowiedz
@Tfor: powiem Ci szczerze, że w tej akcji to wyszedłem na totalnego ignoranta. Nie jestem jakimś proIT ale lewych rąk nie mam. Ale uwierz mi, że przez lata myślałem, ze heatpipe to jest zwykła rura miedziana i tyle. I mam wszystko od japka bo lubię ten ekosystem ale jakiś czas temu dotarło do mnie, że ktoś mnie w ch wali i już rozmyślałem, że mnie apple trolluje, bo mam zbyt stary
  • Odpowiedz
@Tfor: tym się kierowałem kupując go. Ziomek mi mówił "człowieku, za te siano miałbyś nowego maka". Zbijałem to tym, że porty itd. ale odkąd go kupiłem to sobie racjonalizowałem temat aż do dzisiaj - działa, działa dobrze, grzeje się jak każdy inny mac, ale daje mi power a nie farela i obcinka wszystkiego. W każdym razie, niech działa aż się obsra na miętowo ;) pzdr
  • Odpowiedz