Wpis z mikrobloga

  • 287
Troszkę mnie niepokoi wzrastające zainteresowanie szarlataństwem jakim są horoskopy znaki zodiaku i tym podobne gówna. Ten sam level co pustynne bajki o Joszke.
A niestety często widzę że osoby tym zafascynowane są największymi przeciwnikami jakichkolwiek religii.... Ehhhh coraz gorzej
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m76859: o czym Ty w ogóle piszesz xD ja nigdzie nie napisałam, że horoskopy w gazetach to prawda, ani że te horoskopy mają jakąkolwiek moc sprawczą. A jeśli już to jakoś brać na serio (chociaż żadnych podstaw naukowych to nie ma) to taki horoskop ma sens tylko jak jest robiony pod konkretną osobę. Kiedyś to był cały dział naukowy na równi z astronomią i się tego nie rozdzielało. ( ͡
  • Odpowiedz
Nie biorę udziału w żadnych religijnych wydarzeniach, nie jestem wierzący, nie wierzę też w istnienie żadnych istot wszechmogących, czy fantastycznych bytów. W jaki sposób niby karmię tę duchową potrzebę?


@Zgrywajac_twardziela: a skąd ja mam to wiedzieć? nie rozumiem czemu w ogóle pytasz mnie o coś podobnego.
natomiast jeśli nawiązujesz do tego, co tutaj napisałem, to wytłuszczę specjalnie dla ciebie pewien istotny fragment:

pewna -nie chcę pisać jaka, ale zdaje się, że większa- część ludzi nosi w sobie duchową potrzebę, którą karmi w taki, bądź
  • Odpowiedz
@rudyba: ogólnie cała ta teoria z księżycem odnosi się bardziej do tego, że te cykle się synchronizują na podstawie twojego położenia geograficznego. Zmieniając położenie przesuwasz swój cykl. Przy szkoleniach dla stewardess dostają masę porad na temat dbania o zdrowie i wiele kobiet po tej pracy ma problemy z zajściem w ciążę ze względu na rozwalony organizm - co by wzmacniało tą teorię, że jednak jakoś wpływa. Co do jogi -
  • Odpowiedz
@atteint: tak, dlatego już na początku się z Tobą zgodziłam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uniesienia religijne przypominają te romantyczne, poprzez fascynację, uwielbienie, poczucie bezpieczeństwa i ciepła w serduszku.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Już widzę jak za chwilę ludzie będą utożsamiać ateistów z #!$%@? wierzącymi w horoskopy... w gwoli przypomnienia, ci którzy wierzą w horoskopy i inne wicca czarodziejskie gówna nie są ateistami.
  • Odpowiedz
@Wookash071: Daleko mi do wiary w znaki zodiaku, ale mocno bawią mnie właśnie tacy wierzący co odkryli prawdę, że ułożenie gwiazd na niebie jest dla debili, ale Bóg istnieje i wiara da im coś dobrego xD
  • Odpowiedz
@little_muffin:
Ej koleżanko, jaki naukowy fakt?

tak, naukowy fakt ponieważ cykl miesięczny pokrywa się z księżycowym.


Podaj proszę jakieś źródło popierające to stwierdzenie, że to „naukowy fakt” - jeżeli takiego nie znajdziesz, to znaczy, że nadużyłaś
  • Odpowiedz
http://progesteronnaukowo.blogspot.com/2013/07/ja-menstruuje-ty-menstruujesz-my.html?m=1@

@little_muffin: to najbardziej rzetelny artykuł jaki znalazłam. Te artykuły, które synchronizację potwierdzają opierają się tylko o te badania z 1971.

Co do stewardess to wpływ ich pracy na zdrowie i cykl jest na pewno spory. Według badań praca zmianowa nie jest obojętna dla organizmu, właśnie przez zaburzenie cyklu dobowego. Co u stewardess latających na długich trasach również występuje. Nie widze związku z
  • Odpowiedz
@little_muffin: A jeszcze jedno. Prawidłowy cykl to regularny cykl (nie licząc dojrzewania kiedy może być z tym różnie). Regularny 34 dniowy cykl jest zdrowy i naturalny dla tej konkretnej kobiety. Nieregularny, ale mieszczący się w widełkach, jest jakimś zaburzeniem i należy to skonsultować z lekarzem.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: zawsze jest jakaś grupa ludzi która wierzy w bajki czy to będą horoskopy czy katolickie brednie nie ma znaczenia tak jest dopóki ktoś nie zainteresuje się rozwojem duchowym. I nie skuma że człowiek to nie tylko ciało fizyczne.
  • Odpowiedz
@rudyba: jestem pod opieką lekarza od zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziękuję za troskę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) osobiście nie spotkałam jeszcze kobiety zdrowej z takim cyklem - nawet regularnym, ale może kiedyś mi się uda.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: ja mam wróża zawodowego jako kolegę bliskiego, i BRONI KOŚCIÓŁ bo kościół jest tradycją i coś tam coś tam, ale nie był w kościele od 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rudyba: ten ostatni artykuł co podlinkowalas, jak chcesz wejść w ten artykuł do którego się odwołuje to strona nie istnieje. Możesz zacytować co tam konkretnie jest napisane/badania? Jeśli nie to mam prawo korzystać z najaktualniejszych danych z 1971 roku i traktować je jako poprawne. Dopóki nie zostanie to ponownie zbadane/powtórzone to ciężko się odnieść. Co do stewardes to związek jest taki, że występują szybkie zmiany położenia geograficznego co nie jest
  • Odpowiedz
@little_muffin: No argument pierwsza klasa. Wystarczy 5 minut w googlu i każda jedna strona podaje jako normę przedział 21-35 lub 25-35. Co nie oznacza, ze każda kobieta, która ma książkowy, 28 dniowy, cykl jest zdrowa. Ja nigdy nie spotkałam daltonisty, wniosek jest prosty, daltoniści nie istnieją.
  • Odpowiedz