Wpis z mikrobloga

Pomocy Mirko, złożyłem kompa i się #!$%@? nie włącza. Na pewno wszystko dobrze podłączyłem, ramy dobrze zamontowane, procesor też, kable z zasilacza podłączone, co może być nie tak? Jak dotykam zworkę, to wentylatory obudowy tak jakby drgają na sekundę i to wszystko, czyli coś się dzieje ale tyle co nic. Na początku jak pierwszy raz podłączyłem i kliknąłem power to zaświeciła się dioda, wentylatory drgnęły i tyle, nie wiem co robić do #!$%@?. #komputery #technologia #pcmasterrace #pc #elektronika #sprzetkomputerowy
  • 18
  • Odpowiedz
@stonogatomojbog zostawiasz płytę główną z procesorem w sockecie i podpinasz zasilacz i tyle, próbujesz włączyć. Jak zakręci to próbujesz dopinać następne rzeczy (przy wyłączonym zasilaniu oczywiście), jak nie reaguje to prawdopodobnie płyta. Dobrze mieć wpięty głośniczek systemowy który był prawdopodobnie w zestawie z obudową.
  • Odpowiedz
@stonogatomojbog: Zasilacz z czarnej listy.
A tak na poważnie to ciężko wróżyć z fusów. Może zacznij od sprawdzenia napięć w zasilaczu jakimś miernikiem. Jeśli będzie OK to może faktycznie płyta uwalona skoro wentylatory żadne nie chodzą. Na procku też wentyl się nie kręci? Obraz jakikolwiek jest? Płyta wydaje jakiekolwiek dźwięki, tzn piknięcia?
  • Odpowiedz
nie wiem co robić do #!$%@?.


@stonogatomojbog: nie panikuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrób sobie herbatę. Sprawdź jeszcze raz połączenia. Zrób fotkę, albo kilka, wrzuć gdzieś. Podeślij linka do galerii.
Jak nikt nie pomoże on-line, zaproś kumpli z pc-tami. Kup browarki.
Będzie dobrze.
  • Odpowiedz