Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #gotoubunnohanayome #mikunakano #anime #pixiv p

Cholera nie rozumie tego, więc może ktoś pomoże, kto to wie, kto powie i wytłumaczy mi? xD

Pasmo przenoszenia - zakres częstotliwości przenoszonych przez słuchawki wyrażany w Hz. W praktyce parametr ten oznacza jak niskie i wysokie dźwięki dają radę odtworzyć słuchawki.

Mam słuchawki SteelSeries Arctis 3 podpięte pod Sound Blaster Z i według danych Arctis 3 ma zakres 20 - 22000 Hz. Więc dlaczego na wszystkich testach 10 Hz i nawet 5 Hz dźwięk jest słyszalny? (co prawda przy pogłośnieniu, ale jednak dźwięk się wydobywa). Nie powinien on być kompletnie niesłyszalny, bo słuchawki nie dają rady odtworzyć tak niskich dźwięków?

Mam też autobusowe Panasonic RP-HJE125 (świetnie tłumią) z lepszym pasmem 10-24000 i dźwięk jest identycznie tak samo jest słyszalny na tych niskich tonach xD
Chociaż bardziej dudnią w uszach, ale to przez to, że są strasznie basowe i jednak dokanałówki.

Więc jak to w końcu jest? ( _)
źródło: comment_1630432324yo0aAs35KhtmuAngwrdNYo.jpg
  • 8
@BlackReven: -3db na granicach pasma, jak ktoś podaje pasmo urządzenia na 20-20kHz to, to są granice pasma. Czym dalej od tych granic to częstotliwości są wytłumiane coraz bardziej, aż do -nieskończoności.

No widzisz, nawet z takimi tagami znajdzie się ktoś kto to może wytłumaczyć xDDD


Anime dziewczynka zrobiła robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)