Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam dla siebie telewizora. Głównym przeznaczeniem będzie granie na konsoli. Wyczytałem, że takimi fajnymi bajerkami dla nowych generacji konsol jest 4k, 120hz, HDMI 2.1 i VRR, który z tego co rozumiem jest odpowiednikiem G-Synca/FreeSynca w telewizorach. Interesowałby mnie też jakiś OLED.

Wstępnie wybrałem coś takiego:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c11lb-tv-4k-100hz-a9-gen4-dolby-vision-dolby-atmos

Pytanie do Was.

Wyczytałem , że na OLEDzie mogą wypalić się piksele. Macie z tym jakieś doświadczenia? Nie chciałbym mieć na stałe paska zdrowia czy innych elementów interfejsu na ekranie.

Czy wymienione rzeczy faktycznie są warte dopłacenia? Może jest jakieś tańsze rozwiązanie? Czy ktoś miał szanse przetestować ten telewizor? Niby na papierze wszystkie wymagania spełnia, ale w praktyce może być różnie.

Dzięki za każdą opinię.

#telewizory #technologia #ps5 #konsole
  • 8
@srut: Będziesz w cholerę zadowolony z Oleda. Czy istnieje ryzyko wypalenia? Marginalne, ale jest- coraz nowsze modele mają lepsze zabezpieczenia (automatyczne przesuwanie pixeli, czyszczenie matrycy etc) więc marna szansa... ale jak będziesz napieprzał w gry po paręnaście godzin dziennie z tym samym ekranem (np hud) to jest szansa albo tvp info od rana do wieczora ;)
W grach oled po prostu zamiata i nie wrócę już do innej technologii raczej nigdy
@utede: Takie opinie przekonują, żeby jednak dołożyć do tego OLEDa. Dzięki!

@rbbxx: Rzeczywiście nie ma, szok :o Ale może niedługo z jakąś aktualizacją firmware'u w końcu to wprowadzą?
@srut: Ja mam OLED LG 55 B9 z 2019 (kupiony październik 2020, wiec już wtedy był zeszłorocznym modelem). Ten co podałeś, to bodajże tegoroczny, wiec 2 generacje nowszy. No i wyższy model (C zamiast B). Mój sprawuje się bardzo dobrze i jestem zadowolony.

Nie powiem, że nie miałem obaw o wypalenia, ale jak na razie nic takiego nie ma miejsca. A moja żona lubi często i długo oglądać programy informacyjne (które
@srut: ojciec mial oleda od sony, kupiony za 10k w 2017 roku. na poczatku tego roku wyszly mu wypalone piksele w miejscu gdzie pojawia sie pasek info od dekodera (nazwa kanalu itd). Kolejny tv bral juz qledowy od samsunga ( ͡° ͜ʖ ͡°)