Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
jak szliście na podpisanie umowy rekrutacyjnej to sami wybieraliście miejsce spotkania, specjalnie zakładaliście konto w innym banku (ja mam mBank, pracodawca chce PKO)? wydaje mi się to być dziwne, ale to będzie moja pierwsza praca i nie wiem co o tym myśleć. w pracy będę nadawać zwroty i obsługiwać frachty, infolinię/czat. okres próbny (3miesiace) przez agencję pracy solutus.
#praca #pracbaza #kiciochpyta #pytanie
  • 26
  • Odpowiedz
@Siwan dość dziwne raczej i zakładanie konta specjalnie dla pracodawcy kojarzy mi się z przekrętami

albo ta oferta pracy to lipa i ma służyć tylko do nabijania prowizji za polecone założenie konta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksemidesdelos: @brakmaila: wydaje mi się to być jakieś pokraczne, już drugi raz trafiam na takie odpowiedzi po wykazaniu zainteresowania pracą. ta sama agencja pracy i ta sama sprawa z kontem.
  • Odpowiedz
@Siwan: zapytaj o dane firmy, nip, siedziba, jak podadzą jakies dane to znajdz telefon do tej firmy i zadzwoń tam z pytaniem czy ta firma szuka pracowników na takie stanowisko, moim zdaniem wałek
  • Odpowiedz
@Siwan: sam fakt, że strona tej "agencji pracy" jest założona na darmowym generatorze stron, gdzie nawet nie zadali sobie trudu, aby zmienić stronę kontaktową już powinien zapalić Ci czerwoną lampkę w głowie. Scam jak nic, szukaj dalej.
  • Odpowiedz
policję

oni coś zrobią.


@mrwhite0: haha.
Co należałoby zrobić to po utrudniać im życie. Policja jeszcze nie ma komputerów na komisariatach i pisze na maszynie do pisania.
  • Odpowiedz
@Siwan: Czasami pracodawcy proponują założenie konta w danym banku, bo mają od tego prowizję. Normalnie możesz odmówić i podać dotychczasowy nr konta do przelewów.
Jeśli jest taki wymóg to na 100% ktoś chce cię oszukać.
  • Odpowiedz
@Siwan: scam jak #!$%@?, gówno strona tej "agencji" tylko to potwierdza. W "najlepszym" wypadku będziesz słupem na którego zostanie założone konto które posłuży dokonywania przestępstw, w najgorszym zaciągnąć na ciebie chwilówki.
  • Odpowiedz