Wpis z mikrobloga

Aktualny sezon GBL kończę z takimi samymi statystykami, jak poprzedni. Ale za to zgarnąłem ok. 200k stardustu więcej, niż wcześniej, w dodatku w przypadku aktualnego sezonu, to liczba bez dodania końcowego bonusu. Wiąże się to oczywiście z inbą z poczatku sezonu, kiedy to Niantic po ciuchu zmniejszył ilość stardustu za GBL, a potem starał się to zrekompensować. Mam wrażenie, że ten cykl: Niantic robi babola - > społeczność protestuje - > Niantic się wycofuje i daje rekompensate, staje się pewną normą. Troche to dziwny model rozwoju gry, ale nie narzekam w gruncie rzeczy.

#pokemongo
JimiButton - Aktualny sezon GBL kończę z takimi samymi statystykami, jak poprzedni. A...

źródło: comment_1630323714bbvEdacixHLuIMHxX9sOXQ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@JimiButton: mi prawie 2mln dusta wpadlo i kilka shiny legend. a przy okazji pytanie bo to moj pierwszy sezon - o ktorej odpalac starpieca zeby sie dust podwoil na koniec sezonu?
  • Odpowiedz
@nobrain: dziś o 22giej kończy sie aktualny sezon i zaczyna kolejny. Kiedy pierwszy raz po 22giej klikniesz w menu na battle, to automatycznie odbierze Ci nagrody, w tym stardust. Zanim wiec klikniesz w battle włącz starpieca. Z tymże to bez różnicy, czy dziś to zrobisz, czy za miesiąc. Jak przez miesiąc na przykład nie bedziesz klikał w battle, to nagroda sie sama nie odbierze i po miesiacu też będziesz mógł to
  • Odpowiedz
o ktorej odpalac starpieca zeby sie dust podwoil na koniec sezonu?


@nobrain: Odpalenie Star Piece na koniec sezonu nie podwaja Stardust'a zdobytego na pvp, tylko dodaje 50% do nagrody, która jest zależna od Ranku który zdobyłeś
Przykład:
Zeszły sezon zakończyłem na Rank 20, odpaliłem Star Piece i dostałem 67,5k, gdybym tego nie zrobił to dostałbym 45k
  • Odpowiedz
w sumie to chyba nie warto odpalac gwiazdki, lepiej na battle day zostawic.


@nobrain: też się nad tym zastanawiam, wszystko zależy od tego ile walk uda Ci się rozegrać w trakcie trwania Star Piece i od tego czy Ci zależy na ratingu, bo za poddanie wszystkich walk w secie na Battle Day będzie można dostać około 12k :)
  • Odpowiedz
@nobrain: Dodam jeszcze tylko, że w zeszłym sezonie za Rank 21 było 55k (82,5k ze Star Piece), ale w tym sezonie pewnie będzie więcej, przez tą aferę o której wspomniał OP, więc ja odpalę, ale dopiero jutro, żeby przy okazji połapać trochę poków
  • Odpowiedz
@nobrain: @Kameishi: Niantic zapowiedział, że w związku z tą aferką z początku sezonu oprócz rekompensat w trakcie, będzie też rekompensata na koniec. Spekulacje są, że ma być po prostu 2x, to co było w poprzednim sezonie. Czyli za 20 rank byłoby to 90k stardustu. Dla mnie wystarczająco, aby włączyć starpiece. Dwa sezony temu Niantic się machnął i dał bodaj wszystkim powyżej 10 rangi 100k stardustu, więc i taki scenariusz jest
  • Odpowiedz