Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiskoler_double: gry niestety. Miałem wiele lat temu Slackware i zraziłem się do linuxa trochę.

@XkemotX: skoro wg UE mogę to równie dobrze będzie działał mój klucz ze starego laptopa

A jak będzie trzeba to nie problem wydać 400 zł za program na kilka lat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deyna: Jak wyżej kolega stwierdził, Mint lub Ubuntu może być dobrym rozwiązaniem. Ja w obecnej chwili katuje Kubuntu. Ze względu na Ładę animacje przenoszenia okien. Z grami jest gorzej, ale Steam działa dość dobrze. Na moim łapki pod Kubuntu WOT, Wharthunder śmigają jak burza.
Zainstaluj, nic to nie kosztuje, teraz w zasadzie wszystko jest klikalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deyna: Nie jestem Linuxowcem nic a nic ale testowałem sobie rzeczy na maszynach wirtualnych. Jeśli twoim doświadczeniem z Linuxem był Slackware to absolutnie się nie dziwię że jesteś zdegustowany i wystraszony, ale jak ogarniesz sobie właśnie Ubuntu czy PopOS (najlepsze wsparcie dla Nvidii a zakładam że masz z nią laptopa) to będzie dobrze
@deyna: Zobacz sobie materiały o "Mint vs Manjaro". Bardzo miłe dla oka systemy, podobnie z okienkami jak na Windowsie.

A jeśli masz laptop potężniejszy, jak co najmniej grafikę GTX 1650, to .. Windowsa, bo chciałbyś od jakiegoś czasu bez większego kombinowania, pograć np. w GTA 5, gdzie nadal działa z większą ilością FPS.

Ja Linux Mint (Cinnamon) polubiłem, odkąd na każdym starym 10-letnim sprzęcie działał sprawniej niż Ubuntu z jego cięższym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: kupiłem już Windows 10 home box, ale rozważam postawienie linuxa na starym lapku z i7 drugiej generacji, ssd, 16gb ram i gtx 560m. Tylko żeby dobrze skonfigurować linuxa muszę mieć podłączenie Ethernet, a na razie mam dostęp tylko do wifi
@deyna Czy ja wiem, czy Ethernet do tego jest potrzebny, jak już masz dostęp do internetu przez WiFi, gdzie odpowiednie dodatkowe sterowniki by pobrał automatycznie.

Mimo wszystko, na laptopie o takich parametrach, ja bym zainstalował Win10H. Zawsze możesz przenieść system na nowszy laptop gdy takiego kupisz, bo system masz wersję BOX.
Ten GTX 560m również coś tam udźwignie.

Ale na Linuxie też by coś pograł, jak się pobawi (ja nie lubię kombinowania):
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: na tym starym lapku jest już 10H legalnie zainstalowany, na licencji 7 OEM. Czyli lepiej zostać przy tym co jest?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deyna: Spisz sobie gdzieś kod do aktywacji tej siódemki, a tą siódemkę będziesz mógł zupgradować do Dziesiątki, z pendriva po zgraniu, za darmo.

Ja miałem laptop za 1300 zł kupiony w 2014, do tego Win8 w wersji Box, za 1€ bo w Austrii dla studenta. W 2015 aktualizowałem laptop do Win10,
a w 2020 przeniosłem system na nowy laptop, potrzebując starego kodu aktywacyjnego.
Na stary laptop zgrałem Linuxa, i posłużył bratu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: kupiłem nowego laptopa bez systemu i dokupiłem do niego w komputroniku Windows 10H box na pendrive. Stary laptop miał Windows 7 OEM i uaktualniłem do 10. Chciałem przenieść licencję ze starego na nowy, ale ostatecznie kupiłem nowego windowsa.