Wpis z mikrobloga

Może ktoś z Was będzie wiedział jak pomóc, doradzić.
Razu pewnego do moich drzwi zapukał starszy Pan. Prosił o pomoc. Jest schorowany, leczy się, emerytury nie wystarcza mu do wykupienia wszystkich niezbędnych leków. Nie ma rodziny, nie ma dzieci. Wyglądający jak normalny senior, czysty, zadbany, nie wygląda na alkoholika. Porozmawiałem z nim, przedstawił całą swoją sytuację. Zaproponowałem mu pomoc. Początkowo pomyślałem o jakiejś zrzutce na jakimś znanym do tego celu portalu, ale przyszło mi na myśl że może są jakieś fundacje, może pomoc społeczna.. I tutaj pytanie - jakie są inne sposoby (chodzi już o konkrety) pomocy takiej osobie, nie musi być finansowa pomoc, może być to pomoc w pozyskaniu tych potrzebnych leków bezpłatnie. Mam się spotkać z tym panem, by omówić różne możliwości, ma mi przedstawić całą dokumentację medyczna na potwierdzenie sytuacji zdrowotnej itd.
#kiciochpyta #pomoc #pomocy #zrzutka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mcichy10: korzysta z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej?
Albo sprawdź, jaką pomoc oferuje Caritas
Na pewno też są organizacje pozarządowe wspierające ludzi w trudnych sytuacjach, można szukać wśród lokalnych, u Was w mieście albo województwie
  • Odpowiedz
  • 0
@Revival No, a tu właśnie potrzebna jest właściwie pomoc na bieżąco
@dekonfitura Zapytam na rozmowie czy korzysta z pomocy pomocy społecznej. Dobrze że o Caritasie przypomniałaś - zbadam temat. Lokalnie wstępnie szukałem, ale muszę to zrobić dokładniej chyba, nic konkretnego nie było prócz fundacji, które aktywizują osoby starsze i samotne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mcichy10: nie wiem, w jakim jest stanie zdrowia i wieku. Jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność lub mógłby mieć, to można też się wtedy ubiegać o różne dofinansowania. Najczęściej jest to kasa z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale oni dają kasę, z której, w ramach różnych programów, można skorzystać, np. w Ośrodku Pomocy Społecznej właśnie albo w organizacjach pozarządowych
  • Odpowiedz
  • 1
@dekonfitura szybko i krótko podsumuje. Pod podanym przez tego Pana adresem mieszka zupełnie kto inny, nie znają takiej osoby. Także koniec akcji. Chciałem dobrze, ale no cóż. Dzięki za odzew :) zdrówka
  • Odpowiedz