Wpis z mikrobloga

Mirki moje kochane.
Kolega ma sklep komputerowy i przyszedł do niego klient i zamówił trzy RTXy 3060 za łączna sumę ok. 10K zł. Mieszka 50 km od miasta, w którym znajduje się sklep. Przyjechał, zamówił i przyjechał odebrać osobiście. Zrobił na tym łącznie 200 kilometrów. Nie zamówił przez internet, mimo, że byłoby mu wygodniej. Zapłacił gotówką i powiedział koledze, że i tak przyjedzie je oddać. No to kolega powiedział- to ja Panu nie sprzedam bo tylko stracę na wysyłkach i nic z tego nie będę miał. Koleś powiedział, że może oddać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, ale to chyba działa tylko przy sprzedaży przez internet.(nie jestem pewny, ale takie mam zdanie)
kolega dostał gotówkę i wiedział, że musi mu sprzedać, więc tak zrobił.
I teraz pytania:
Czy to kopacz kryptowalut, który chce podmienić grafiki na zużyte i oddać je do sklepu po przeklejeniu numerów seryjnych albo plomb?
Po co ktoś kupuje za 10K sprzęt i mówi, że go i tak odda płacąc gotówką i nie chcąc faktury?
Co robić i na co uważać w takiej sytuacji?

#kryptowaluty #komputery #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 13
@kidi1: tak jest to górnik i zasada działania jest taka, że masz 14 dni na zgłoszenie zwrotu (jeśli kupuje przez Internet) i następnie 14 dni na zwrot czyli razem 28 dni kopania za darmo. W tym czasie wykopie jakieś 500-700zł xD
@testaccount9432 w rzeczy samej. Mi też tak robili górnicy. Kupowali gpu, nawet w szczycie cen po 6 tys zł+ za 3060Ti i zwracali po miesiącu. Dokładnie wyczyszczone.
Na szczęście znalazłem sposób na takich cwaniaków.

Niestety ryzykujesz nadszarpnięcie opinii poprzez nieprzychylne opinie w internecie od takich osobników. Allegro to nawet potrafi zawiesić konto za takie coś.
@kidi1: Na szczęście kupił stacjonarnie więc 14 dniowy zwrot nie przysługuje. Ale jak ja bym prowadził sklep z częściami pc i ktoś by mi kupił przez internet, i potem co do dnia zwracał po miesiącu gpu, to bym oddawał 3/4 ceny powołując się na zmniejszenie wartości ||
Ale jak ja bym prowadził sklep z częściami pc i ktoś by mi kupił przez internet, i potem co do dnia zwracał po miesiącu gpu, to bym oddawał 3/4 ceny powołując się na zmniejszenie wartości ||


@kidi1: jak ktoś jest takim cwaniakiem, że tak właśnie robi, to musisz po prostu grać w jego grę. Można zawsze dokleić do karty naklejki termoczułe, rejestrujące podwyższoną, długotrwałą temperaturę