Wpis z mikrobloga

@MarekAntoniusz: jeżeli odpowiednio narobisz sobie kosztów i będziesz wychodził stratny na działalności (w teorii oczywiście) to hmrc może nawet zwrócić podatek który pobierany jest u ciebie w pracy. Przynajmniej tak tłumaczyła nasza księgowa.
Koszty są minimalne jeśli chodzi o księgowość. Raz do roku płacisz za rozliczenie. Ubezpieczenia nie płacisz bo już masz pobierany u siebie w pracy. Tak przynajmniej jest w przypadku mojej narzeczonej która pracuje na etacie i jest tez
@majFriend: nie do końca. National insurance z self employment jest liczone i płacone niezależnie od tego z pracy na etacie. Jeśli z se przekroczysz profit £6,475/rok - zaczynasz placic class 2 national insurance (£3.05/tydzień). Po przekroczeniu profitu £9501/rok płacisz dodatkowo Class 4 National Insurance.
@Marcin-kski: być może jest tak jak piszesz. Ja to nigdy nie starałem się za bardzo rozumieć co gdzie i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo wszystko warto zawsze poradzić się księgowej/księgowego wtedy wiadomo na czym dokładnie się stoi.
Mimo wszystko cały National insurance chyba płaci się przy rozliczeniu roku podatkowego prawda?