Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem że kiedykolwiek zapytam o coś takiego ale mam zagwozdkę..

Pytanie w stylu czyja wina..

Pojazd A jest pojazdem typu bus z zabudową, tz ktoś za nim nie widzi co z przodu i ktoś przed nim nie widzi co za nim.
Pojazd A sobie skręca w jakąś tam uliczkę. Pojazd C widząc że bus skręca aby nie marnować czasu wyprzedza go bo na lewym pasie nic nie jedzie z naprzeciwka. Pojazd B chce wyjechać i widząc że pojazd A skręca oraz prawy pas jest wolny włącza się do ruchu. Dochodzi do zderzenia między pojazdem C i B.
I kto tutaj będzie ponosił winę za taką kolizję.

Wydaje mi się że pojazd C dlatego że w momencie kolizji nie znajdował się na swoim pasie ruchu tylko wyprzedzał - tak na logikę. Jednak nie miał możliwości widzieć pojazdu B jak i pojazd B nie miał możliwości widzieć pojazdu C
Czy być może współwina, bo B np wymusił pierwszeństwo ?

#motoryzacja
r5678 - Nie sądziłem że kiedykolwiek zapytam o coś takiego ale mam zagwozdkę..

Pyt...

źródło: comment_1629997644j1hK0BrCrCWyAUlnd6zHQO.jpg

Pobierz
  • 28
@r5678: Raz w uwaga pirat widziałem coś podobnego Tylko że pojazd C to był motocykl, Generalnie wina była pojazdu B ...... co też jest dla mnie wbrew logice, był motyw taki, Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu. lub coś podobnego , generalnie wcisnęli kit że tez powinien się upewnić czy ktoś nie jedzie pod prąd :D
@Hdrunked: @Braumen: @darkdancerr:

Specjalnie musiałem poszukać czy to jest skrzyżowanie czy nie.. jako że street view jest z przed przebudowy to nie wiadomo ale poszukałem i znalazłem zdjęcie czy stoi tam znak.. no i stoi, więc jest to skrzyżowanie.

Nie widać zbyt dobrze, ale pierwsza w prawo to gdzie skręca pojazd A, jakaś totalnie boczna uliczka, a następna w prawo to gdzie wyjeżdza pojazd B i są tam dwa
r5678 - @Hdrunked: @Braumen: @darkdancerr: 

Specjalnie musiałem poszukać czy to je...

źródło: comment_1629999150O1k39M5ResaRF9hBT8jwxN.jpg

Pobierz