Wpis z mikrobloga

#wlosy #mirabelkopomusz

Poprzednia fryzjerka zawsze stosowała po strzyżeniu czy farbowaniu szampon oczyszczający i po nim włosy były ładniejsze. Teraz po kilku miesiącach bez wizyty moje włosy są mniej sypkie, sztywne i podejrzewam że to właśnie przez brak tego szamponu. Stosowałam ocet z pestek malin i jabłkowy, szampon Joanna pokrzywa i dupa- są sztywne. Dodam że prawie nie stosuję protein a fryzjerka nie stosowała produktów silikonowych-korzysta tylko z marki Inface, którą stosowałam też w domu. Marka pozytywnie wpływa na moje włosy ale z uwagi na przeprowadzkę nie stosowałam jej od miesiąca - używałam tylko szamponu Petal fresh Zielona herbata i maski Only Bio z humektantami.

Czy polecacie jakiś fryzjerski szampon który pomoże mi ogarnąć włosy i zacząć od nowa?
  • 13
  • Odpowiedz
@daddyissues_: jak masz tylko łagodny szampon, to kiepsko, ogólnie powinno się z raz w tygodniu machnąc peeling lub chociaż jakiegoś rypacza, bo najzwyczajniej masz niedomytą skórę głowy prawdopodobnie.

Ale no nie jest to raczej kwestia szamponu, bo szamponu nie stosuje się na włosy a na skórę głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie tępe włosy też się mogą robić po samym humektancie non stop, ja się tak załatwiłam,
  • Odpowiedz
@r__k: Nie obraź się bo ja wiem że wielu osobom to pomaga ale nie chcę już stosować żadnych drogeryjnych odżywek (stosowałam wszystkie te okejowania, Hairfoody, Anwen, Onlybio, wszystkie szeroko polecane przez włosomaniaczki, zmieniałam proporcje) ale nie ogarniam PEH i pomimo wielu porad wydałam na to kupę kasy a po pół roku włosy miałam jeszcze gorsze. Dopiero ta fryzjerka mi je jakby "zresetowała", stosowałam tylko szampon i maskę emolientową z odrobiną protein
  • Odpowiedz
@daddyissues_: każdemu służy co innego, normalne :D insight nie znałam, ale wygląda spoko, może się skuszę, jak mocno polecasz ^^

Z tym zresetowaniem, no to... no nie da się za bardzo. w sensie jak masz nadmiar humektantów (a na to wygląda, skoro tylko to stosujesz), to musisz je teraz mocno zemolientować. Może ta fryzjerka nakładała jakąś odzywkę z silikonami i dlatego się lepiej układały? Albo jakiś sprej z silikonem na końcówki?
  • Odpowiedz
@r__k: No ja bardzo lubię tą firmę ale opinie widziałam mieszane. Ja mam proste niskopory i one chyba nie potrzebują za dużo( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówiła coś że używa szamponu który rozszerzy łuskę, oczyści z sylikonu i ona ją potem czymś tam domknie. Ale nie stosowała żadnych olejków, #!$%@?ła na sylikony więc nie sądzę. Chyba że skłamała albo nie ogarnia, bo twierdziła też że wszystkie maski drogeryjne
daddyissues - @r_k: No ja bardzo lubię tą firmę ale opinie widziałam mieszane. Ja mam...

źródło: comment_1629981252iQJVeN1mYZjxu7htEtAXEF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@daddyissues_: no jak powiedziała, że wszystkie drogeryjne mają sylikony to chyba nie bardzo...

Też mam proste niskopory i staram się używać jak najmniej. Tutaj w tej masce masz glicerynę i olej kokosowy - oba moga się średnio lubić z włosami i robić im różne krzywdy
  • Odpowiedz
@r__k: Kurde a masz jakiś pomysł na odżywkę DIY na czas aż mi nie przyjdzie zamówienie?xD Niby dziś miałam strzelić sobie tą maskę ale może w takim razie inaczej zemulguje olejowanie albo czymś domowym odżywię włosy?
  • Odpowiedz