Wpis z mikrobloga

Specjaliści od #businessintelligence - czy według Was lepiej pracować w działach wewnętrznych firm czy lepiej w firmie consultingowej? Jest trochę ogłoszeń dla specjalistów BI w działach wewnętrznych, ale czy koniec końców nie sprowadzi się to do przygotowania modeli pod raporty sprzedażowe czy inne mało różnorodne analizy? Tu consulting chyba jest ciekawszy, wiele branż i wyzwań, różne projekty, ale za to praca dla klienta, a z tym też bywa różnie. Co myślicie?

#pracbaza #powerbi #analizadanych
  • 4
  • Odpowiedz
@ode45: Ciekawe pomysły i wiele branż, ale zawsze będziesz ograniczony wyobraźnią i finansami klienta.
Na własnym podwórku znów będziesz miał większą dowolność.

Myśląc nad tym dłużej stwierdzam, że co człowiek to inna opinia - bez wyraźnych konkretów
  • Odpowiedz
@ode45: myślę, że lepiej w konsultingowej. Często na rozmowach na BI nie ważne czy do działu wewnętrznego czy nie, menedżerom świecą się oczka jak słyszą, że oddałeś X projektów dla klientów z różnych branż i krajów. I że miałeś z nini kontakt bezpośredni. Bo to jest naprawdę "to coś" co odróżnia konsultanta/deva którego każdy chce a takiego który "ujdzie". Bo kurs z nowego toola może sobie zrobić każdy, ale nie każdego
  • Odpowiedz
@ode45: tylko zew, bo wewnętrzne utrzymanie się szybko nudzi. A skakanie między projektami jest zawsze na plus chyba że jest fakap. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ode45: Jak pokazują odpowiedzi kolegów - co człowiek to opinia :) Dla mnie największą frajdą z pracy w konsultingu jest poznawanie nowych branż, nowych biznesów, nowych ludzi i rozwiązywanie coraz to innych problemów. Jak dochodzę do momentu w którym znam NIPy klientów klienta to już znak, że się zasiedziałem.
Ale co kto lubi - lubisz mieć pewną pracę w wolno-zmiennym środowisku wybierasz dział wew. lubisz większą dynamikę i uważasz że najszybciej
  • Odpowiedz