Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że zaszczepiono kilkanaście milionów Polaków, np. na wykopie każdy referuje po szczepieniu co najmniej ból albo kilkudniową gorączkę i rozbicie, a w bazie NOP jest, ile? 15 tysięcy NOPów?

Czy może być tak, że część NOPów jest niezgłaszana do bazy? Jak duża może to być część?
Czy może być tak, że część tych poważniejszych pozostaje również niezgłoszona i nie figuruje w bazie?

#koronawirus
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArekJ:

a z NFZ nie mogę się zmotywować do przebycia tej pięknej drogi po każdym lekarzu po kolei ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mmm, uwielbiam kiedy universal healthcare przyjeżdża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podpytam lekarzy z familii, jaką ściężką to najprościej załatwić.
  • Odpowiedz
Pierwszy z brzegu - jeśli dostajesz x dolanów za każdego zaszczepionego, to w Twoim żywotnym interesie jest promować szczepienia i bagatelizować potencjalne ryzyka z tymi szczepieniami związane. Obaj mamy więcej niż 13 lat, pls nie udawajmy że wszyscy lekarze to altruistyczni superbohaterowie w białych kitlach, którzy zawsze kierują się tylko i wyłącznie dobrem pacjenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dutch: a co do tego to też jest
  • Odpowiedz
@ArekJ:

Nie wiem jak miałby ktoś uznać, że został lub nie został namówiony przez lekarza.

Nie musi być "namówiony", wystarczy że nie jest zniechęcony. Mówię - ja sobie tylko januszuję, ale gdybym prowadził np. NZOZ z punktem szczepień, to starałbym się zgłaszać najmniej NOPów jak to możliwe i jak najbardziej utrudniać pacjentowi zgłoszenie NOPa. Dlaczego? Ano dlatego, że im mniej zgłoszonych NOPów, tym mniej NOPów w statystykach, tym bardziej szczepionka
  • Odpowiedz
@Dutch: ja bym to pomnożył razy 10 spokojnie. Moja żona po szczepieniu J&J była rozbita, ból głowy i gorączka przez 2 dni. NOP lekki, ale NOP, nigdzie tego nie zgłaszała, bo po co
  • Odpowiedz