Wpis z mikrobloga

Mirki, wypełniam ten dokument grecki PLF i tam się dodaje członków rodziny. W moim przypadku musiałem wpisać, że jestem zaszczepiony, jaki rodzaj, kiedy to było, itp. a dla członków rodziny już nie muszę. Tak ma być? Moja żona też jest zaszczepiona, ale jako członek mojej rodziny nie musi już podawać tych danych?
#grecja #zakynthos #wakacje
  • 18
@pedros92 oboje musicie osobno wypełnić ten dokument , ty w swoim wpisujesz swoją żonę jako osobę towarzyszącą, twoja żona Ciebie. Nie wpuszczą was do samolotu jeśli każdy z was nie będzie miał takiego dokumentu.
@pedros92 też nie byłem pewny jak wypełniałem rodzicom te karty lokalizacyjne, ale profilaktycznie zadzwoniłem na infolinię biura podróży (rainbow) i otrzymałem informację, że każdy członek rodziny musi mieć swój własny kod QR ( dziecko również)
@Wujek_Mosze: Właśnie w Tui twierdzą, że kod QR też ma mieć każdy osobno, ale po co w takim razie informacja na stronie TUI:

Rodzina lub towarzysze podróży mogą podróżować pod jednym kodem QR, pod warunkiem, że wszyscy są wymienieni w kodzie QR i Formularzu Lokalizacji Pasażera.

Zresztą jest to napisane bez sensu, bo kod QR tworzy się na podstawie Formularzu Lokalizacji Pasażera, więc po co wymienienie, że musi być tu i
Pobierz pedros92 - @Wujek_Mosze: Właśnie w Tui twierdzą, że kod QR też ma mieć każdy osobno, ...
źródło: comment_16298880215LWiRunZqyGnUEPdbUBuGZ.jpg
@pedros92 ja wypełniałem osobno ten formularz dla każdego z rodziców osobno, w każdym zaznaczając jako osobę towarzyszącą odpowiednio ojca w formularzu matki i matkę w formularzu ojca. Co do screena, kurcze nie wiem czy coś się zmieniło od początku sierpnia,ale nie kojarzę takiego checkboxa jak wypełniałem ich formularze.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pedros92 życzę udanego wypoczynku i żeby nie było żadnych problemów z tym ciulstwem

PS. Na samą myśl, że to samo mnie czeka za jakieś 2 tygodnie to już mi się ciśnienie podnosi ( ͡º ͜ʖ͡º)(chociaż u mnie odpada kwestia dziecka, ale kto wie co się jeszcze zdąży zmienić do tego czasu)
@Wujek_Mosze: Na tej stronie jest informacja:

Zaznacz wszystkie trzy opcje, widoczne na poniższym zdjęciu. Informujesz w ten sposób, że zapoznałeś się z protokołem przybycia do Grecji, jak również wypełniasz dane zgodnie ze stanem faktycznym. Trzecia opcja dotyczy wypełnienia jednego formularza za całą rodzinę/grupę podróżujących.

WAŻNE: Zalecamy w trakcie wypełniania formularza zaznaczenie ostatniej opcji. Wysoko wskazane jest jednak wypełnienie DLA KAŻDEGO podróżującego OSOBNEGO dokumentu. Jeden formularz dla jednej osoby (w tym dziecka).
dziwne, bo na stronie jest napisane, że rodzina może podróżować pod jednym kodem qr


@pedros92: To jest Grecja, czyli byle jak, byle było. Sam widzisz, że coś jest nie tak.
Biura podróży jednak rekomendują oddzielne wypełnienie dla każdego członka rodziny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pedros92: gdyby ktoś szukał tu info. Dziś wylądowałem na Kos, odnoszę wrażenie że o ten PLF bardziej spuszczają się Polacy, niż Grecy. Na lotnisku w Grecji pan tylko spojrzał na dokument w teczce i leżące przed nim certyfikaty, nawet nie wziął tego do ręki.
Wypełniałem JEDEN plf na całą rodzinę, bez problemów.