Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze, dobry wieczór. Niestety będę się zbierać już do spania, ale mam nadzieję, że jednakvuda mi się tutaj uzyskać odpowiedzi na kilka moich wątpliwości.

Otóż dawno temu na konsoli PlayStation Dwa marki Sony grałem w grę NBA 2k9 i tam gta była dla mnie bardzo czytelna. Teraz gram z moim bratankiem przez internet w grę NBA 2k20 na platformie komputer klasy PC i gra jest bardzo nieczytelna. Do wielu rzeczy mogę się przyzwyczaić, ale jak wyczytać ze znacznika gracza, jakie są moje szanse na oddanie rzutu?

Tak z innej beczki : jakie państwo polecacie gry sportowe, gdzie już no dorosły mógłby złoić pupę młodzieńcowi? Coś klasycznego, staromodnego, bardzo lubiłem grę Cool Boarders 3 na Playstation Jeden i grę Virtua Tennis.

Taguję : #nba2k #nba2k20 #steam #playstation
  • 8
@Adam_Konarski_z_Katowic: nie widać tego chyba w żaden sposób w nowej części. Musisz albo znać tego zawodnika (dużo w statystyce rzutu), albo mieć badge'a 'Floor general', który powoduje, ze widzisz przy posiadaniu piłki procenty szansy danego gracza na boisku.

Nie jest to nic co możesz włączyć w opcjach zdaje mi się.
@Adam_Konarski_z_Katowic: każdy zawodnik ma specjalne umiejętności/perki, zwane badgami. Czyli takie odznaki dające lepszy rzut, lepszy rebound, lepszy blok, lepszy wsad itp. W 2k teraz robią więcej niż statystyki.

Ktoś kto ma 70 na rzucie i wszystkie najwyższe rzutowe badge >>>>>> 99 na rzucie i badge na bronzie albo wcale.

Musisz troche pograc solo, popatrzec na składy, zobaczyć ile się zmieniło w całej serii. Jest tego dużo.
@iAmTS: Proszę pana, ja mam ograniczony czas, ja chciałbym usiąść i zagrać mecz z bratankiem, ciężko u mnie z czasem I nie mam dużo możliwości, aby móc ogarnąć tytuł od podstaw. Jak w to grać? Czemu ta gra nie może być tak zwykła jak Fifa? Czy mógłby mi Pan pomóc i określić, która gra z serii była bez takich udziwnień?
@Adam_Konarski_z_Katowic: chyba 2016 i 2017 jeszcze pokazywały na pasku. W 2017 miałeś wielkość tego paska pod zawodnikiem, która mówiła o tym czy masz z danej pozycji dobry rzut. Potem to się zmieniło od 2018 bodaj.

Badge były zawsze, tylko właśnie przestano pokazywać to w taki oczywisty sposób.
@iAmTS: Proszę pana, w porządku, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Czy poleca pan jakieś inne gry? Bratanek mi podsunął uwagę, abym sobie "poszukał gry dla boomerów". Według tego NBA 2k9, Grid 2, F1, Project Cars albo nawet Fifa 21 to gry dla boomerów. W co by Pan celował na moim miejscu?
@Adam_Konarski_z_Katowic: takie żeby z kimś sobie pograć od święta? To tak, fifa raczej prostsza, bardziej przystępna dla nowicjusza i niedzielnego gracza.

No jak się lubi koszykówkę to nie ma nic lepszego niż 2k niestety. Jak lubisz rolę uprawiąc to Farming Simulator bardzo fajny :)
@iAmTS: Proszę pana, rozgrywka osobowa byłaby wskazana w najwyższym stopniu. Myślałem tez o grze wyścigowej Crash bo pamiętam ten tytuł bardzo dobrze z konsoli PlayStation Jeden, ale niestety nie pojawił się ten tytuł na komputery osobiste. Podobnie Tony Hawk Profesjonalny Deskorolkarz.