Wpis z mikrobloga

Siemka. Leciał ktoś w ostatnim czasie na urlop z #uk do polski? Staram się ogarnąć informacje we własnym zakresie, ale sorry rozwala mi to mózg XD
1. Jak wyglada taki urlop bez szczepienia?
2. A jak ze szczepieniem?
3. Czy jak skorzystam z walkin center żeby się zaszczepić to dostanę od razu papier który potwierdza zaszczepienie? Jesli nie to skąd będą wiedzieli ze mam szczepienie? Nie jestem zarejestrowana u gp i nie mam numeru nhs jak coś.

#emigracja
  • 14
@BLUtuff: wróciłem wczoraj z takiego urlopu
1. Bez szczepienia kwarantanna
2. Ze szczepieniem bez kwarantanny
3. Nie, muszą minąć 2 tygodnie od drugiej dawki, żeby nie było kwarantanny. Chyba, że pytasz na przyszłość, to papier przyślą po 5 dniach, od razu masz w apce. Ale musisz mieć numer NHS.
  • 0
@chemik_kieszyk: ok a co z testami?

Odnośnie szczepienia to wiem, ze 2 tygodnie od pełnego zaszczepienia tylko w jaki sposób mam to potwierdzić. Ci co są zarejestrowani u gp i maja nhs number mogą użyć apki nhs. Co ze mną? Jak po prostu wejdę z ulicy i się zaszczepie? Dają papier który respektują na lotnisku?
@BLUtuff: przychodnie normalnie przyjmują już od dawna. Poszukaj na mapie jakiejś najbliższej przychodni - możesz do nich zadzwonić z info, że chcesz się zapisać. Ja teraz jak się przeprowadzałam to wypełniałam formularz online ściągnięty ze strony przychodni, ale niektóre chcą papier. Zależy gdzie mieszkasz. Czytam, że nie potrzebujesz nhs number żeby dostać szczepienie, ale musisz je zrobić w walk-in center. Natomiast założę się że żeby powiązać je jakoś z covid pass,
@kwiatosz: U mnie w mieście (midlands) jak sptawdzalem to każda przychodnia miała możliwość rejestracji online, zarejestrowałem się na jednej z najbliższych, wysłałem maila i czekałem. Ani potwierdzenia, ze dostali dokumenty ani njc nie dostałem xD myślałem, ze olali temat, ale po jakimś tygodniu przyszedł list potwierdzający rejestracje. Widocznie tak trafiłem ze miejsca były
@BLUtuff: Siemka zgłaszam się.
1. Lot do Polski-w ciągu 24 godzin tranzyt i tyle w temacie kwarantanny. Powrót do uk-ten sam patent, w locator form podajesz ze wylatujesz z uk w ciągu 24 godzin, lecz w drodze na lotnisko miałem objawy COVID i nie poleciałem, zamówiłem sobie ten darmowe rządowy test pcr w razie czego. Żadnej kontroli, telefonów itp.