Wpis z mikrobloga

W ostatnim wpisie pytałem, jak rozpuścić uszczelnienie zasilacza w IP67. Próbowałem środka do usuwania fugi silikonowej, ale niestety nie pomógł i zostało dłubanie.

Mniejszy zasilacz miał dość miękkie uszczelnienie i po godzinie udało sie go wyciąć z metalowej obudowy, z większym było znacznie trudniej.

Dlatego zabrałem się za ten łatwiejszy i co ciekawe udało się go naprawić. Padła sekcja przełączająca w ostatnim segmencie.

Jeśli macie pomysł jak dobrać się do większego to dajcie znać.
#elektronika #elektryka
Pobierz dejwis - W ostatnim wpisie pytałem, jak rozpuścić uszczelnienie zasilacza w IP67. Pró...
źródło: comment_1629730342bFyRMZAPOzsjrvHpEMRkMJ.jpg
  • 13
@dejwis: Prawdopodobnie trafiłeś na zalewę uretanową. Da się to rozpuścić, ale byłby to eksperyment oparty na patencie z 1972r, ewentualnie wpis z eevblog-u. W pracy THF używałem, ale zdrowe to to nie jest(jak reszta proponowanych rozpuszczalników)
https://www.eevblog.com/forum/projects/vehicle-ecu-dissolving-polyurethane/

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dimetyloformamid
https://www.freepatentsonline.com/4383867.html

Da się hotairem grzać i dłubać po trochu...
@rewida17: dzięki za linki, spróbuje na początek hotem, najwyżej dam sobie spokój, chociaż jeden jest zrobiny.
A właśnie, jak mam już naprawiony zasilacz, to będę go w stanie samodzielnie uszczelnić jakąś zalewą(zasilacz ma pracować na zewnątrz)?
@dejwis: Jak ma być zgodnie ze sztuką - zalewa chemoutwardzalna. Dosyć ok jest obudowa IP67/8 plus lakierowanie płyty i elementów najlepiej (można kupić lakier w sprayu "do pcb" ) no i zamknięcie tego w obudowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dejwis: czy ty jesteś przekonany, że to co robisz jest opłacalne?
W sensie czy nie wyjdzie taniej i lepiej mowy zasilacz niż 1) walka by to rozszczelnić, 2) naprawa zasilacza 3) ponowne uszczelnienie 4) jakąś pewność że to nie zdechnie w rozsądnym czasie