Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Gdyby ktoś z Mirków wybierał się niedługo do #chorwacja to chciałbym napisać, że nikt nigdzie nie sprawdza żadnych certyfikatów Covid czy badań. Nawet tranzyt przez Słowenię po 15 sierpnia i zmianie przepisów przebiegł bez jakichkolwiek problemów (ledwo okiem spojrzeli na dowód osobisty) a mój samochód był jedyny na przejściu granicznym.

#podroze
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: Jasne jak jedziesz przez główne przejście graniczne to tak. Ja wyjeżdżałem nie ekspresówka bo była kolejka na 3 h stania. W jakiejś dziurze i tylko jedno okienko było i 2 celników
@Caracas: Ruszam dzisiaj, ale różowa bedzie miała wynik testu miedzy 16 a 18. Może być ciężko z wydrukowaniem tego po drodze. Robią problem jeśli ktoś okaże wynik testu na telefonie w formie pdf?
Nawet tranzyt przez Słowenię po 15 sierpnia i zmianie przepisów przebiegł bez jakichkolwiek problemów (ledwo okiem spojrzeli na dowód osobisty) a mój samochód był jedyny na przejściu granicznym.


@Caracas: gdyby mieli jeszcze to faktycznie każdemu sprawdzać to przed tunelem Karawanke czekałoby się chyba kilkanaście godzin na przejazd.
@Issac: nie wiem, ja leciałem ze Szczecina na Słowenię i z powrotem + na miejscu przejazd przez Włochy na chwilę i albo na granicach pusto (Słowenia-Włochy), albo po prostu nikt nic nie sprawdzał.

Przez Karawanke jechałem w nocy, praktycznie sam, też zero kontroli.