Wpis z mikrobloga

Planuje kupic swoj pierwszy zegarek. Najbardziej pociaga mnie moonwatch z 2021, dokladniej O31030425001002 (dokladnie ten, ktory obfocilem:). Mam jednak pytanie co do trzymania wartosci przez te modele. Czy te z szafirem mocniej deprecjonuja? Moge tez kupic duzo taniej model z 2020 roku (O31130423001005) i tez zastanawiam sie, czy to lepsza 'inwestycja'. Nie planuje go pozniej sprzedawac, po prostu nie chce, zeby moj bilans nie ucierpial.

Jak juz jestesmy w temacie trzymania wartosci, to jak wypada taka Omega w porownaniu z najtanszym Submarinerem (124060)?
#zegarki #omega #rolex
pawel0008 - Planuje kupic swoj pierwszy zegarek. Najbardziej pociaga mnie moonwatch z...

źródło: comment_1629650165tA39lqLMWN5Fj3oElmcNqu.jpg

Pobierz
  • 8
@pawel0008: Wydaje mi się, ale powtarzam, tylko mi się wydaje, że kupując teraz nowego Moonwatcha poprzedniej generacji za około 20-22k, stracisz najmniej. Nowa wersja jest bardzo droga, kosztuje około 30k i teraz te starsze nie będą tak gwałtownie spadały w dół, bo już teraz dzieli je spora różnica w stosunku do nowego.

Osobiście gdybym kupował Moonwatcha to wolałbym nową wersję (mechanizm ma certyfikat COSC). Tutaj jednak z miejsca zaliczasz gwałtowny spadek
Na Moonwatchu trudno stracić. Ten zegarek to legenda. Ja mam ref.005 z hesalitem z poprzedniego roku. I w stosunku do ceny za jaką ja kupiłem, rynkowo kosztują już ok. 3 tys. więcej.