Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bambus94: Czyli tobie wyszło taniej przeciąć, wyczyścić i pospawać, niż kupić nowy? A ile nowy kolektor kosztuje, dka czego stary nie był czyszczony? Pytanie z dupy. Szacun za włożony czas i pracę.
  • Odpowiedz
@Yurix: Tak, było taniej, gdyż używany może i jest "tani" ale wciąż będzie brudny, a nowy z ASO to nie wiem czy nawet jest dostępny.
A czego nie był czyszczony? A znasz kogoś kto czyści? Ja znam 3 osoby (ja, mój brat i kolega) reszta ma #!$%@? na to. Najwyżej silnik padnie i mechanik trochę zarobi.
PS. To nie jest mój silnik. Kolega poprosił o pomoc w wymianie.
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Piaskarka nie dała rady nawet przy rozciętym. W kolanku jest takie miejsce gdzie nie widać go z żadnej strony i tam wraz pozostał nagar. Bez rozcięcia sobie nie wyobrażam. Jedynie jakieś mocne ścierniwo i wytrząsarka.
  • Odpowiedz
@biskup2k: Jedna i drugą cena jest większa ponad 2x od tego co kolega zapłacił za kompletny używany silnik.
Oczywiście w tym "nowym" też jest brudny kolektor, ale mniej. Bo turbo lało tak olej ze wyczyściło z nagaru.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bambus94: Ostatnio wrzucałem zdjęcie jak wygląda kolektor ssący w dieslu po kilku latach bez czyszczenia.
Przed pospawaniem wyglądał tak

A to nie jest wydechowy kolektor?
  • Odpowiedz
@zt_im: ochronę elementu spawanego czy mówisz o jakiś filtrach do ochrony osobistej? Bo tego jeszcze się nie dorobiłem, ale myślę coś kupić. Aluminium spawam od jakiegoś miesiąca dopiero.
@Adam_Hilter: Nie, to jest ssący. I fakt, najprędzej z EGR tak się nazbierało.
  • Odpowiedz
Co ja mam oceniać. Spoina wygląda ok. Ma być szczelne i pewnie jest. Ja czyszczę wypalając palnikiem i działa. Jak już podgrzeje palnikiem to daje sprężone powietrze i działa jak palnik zagazowany węgiel plus powietrze. W początkowej fazie odparowują składniki lotne to jest żółty ogień. Trzeba tylko robić przerwy na studzenie żeby nie stopić kolektora. Kilka sekund powietrze z kompresora kilka sekund przerwy i znowu ogień. Nagar się wyżarzam, wypala pęka i
  • Odpowiedz