Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam 21 lat i nie mam pomysłu na życie.

Studiuje ciężki kierunek, najprawdopodobniej nie zaliczę 2 roku, nie wiem co później robić. Słyszałem, że w wojsku poluzowali wszystkie kryteria dostania się i myślę, czy to nie byłby jakiś okej pomysł aplikować. Lekki brzuszek mam, kondycja taka sobie, ale jestem szeroki i wysoki. Zacząłem coś ćwiczyć, chce w miarę jakoś się ogarnąć. Totalnie z cywila można dostać jakimś podoficerem? Na więcej jakoś bardzo ambicji nie mam, średnie wykształcenie do korpusu podoficerów jest wystarczające.

Mógłby ktoś się wypowiedzieć w tym temacie #wojsko czy coś, kto jest związany ze służbą i mi mniej więcej nakreśli jak to wygląda? Składam wniosek, przechodzę wszystko i zostaje szeregowym? Robić przed aplikowaniem jakieś kursy czy coś takiego? Jakbym chciał zostać później podoficerem to jak? Bardzo proszę o pomoc i rady związane w tym temacie, nie chce sobie przewalić życia na starcie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611feca139ed15000a0af23e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Poczytaj o legii akademickiej. Mają trzy poziomy robione w wakacje i po pierwszym już jesteś kapralem, gdzie normalnie ludzie na to kilka lat od szeregowego muszą #!$%@?ć.

Co prawda będą podś#!$%@?, że masz "papierowy" stopień, ale ty go będziesz miał, a oni nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet bez tego możesz się zgłosić do najbliższego WKU i pytać o wolne etaty, ale wtedy zaczynasz #!$%@?ć od zera jako szeregowy. Według mnie lepiej zrobić studia, przez 3 wakacje te kursy z legii i wtedy uderzać do woja szybką ścieżką. Zawsze też w trakcie studiów możesz pójść do innej pracy i znaleźć inny pomysł na siebie.