Wpis z mikrobloga

@SzCzoteckY: Ja na początek polecam zestaw gogle DJI (3k) + najtańszy dron (koło 1k), do tego aparatura radiomaster tx16s z gimbalami halla (z 800zł) + ładowarka 4 kanałowa (600zł) i na koniec baterie (tak z 4? to 300zł)

A tak na serio, to daj przedział cenowy.

Ja od siebie na pewno bym poleciał betafpv cetus, bo ma parę bajerów które ułatwiają naukę, albo jakiś inny składany zestaw z tinywhoopem (mobilite7, meteor
jeszcze zapomniałem tradycyjnie dodać:
najlepiej na początek kupić aparaturę, podpiąć ją do kompa i pograć z 10-20h w liftoff/velocidrone. Można na padzie, ale pad ma to do siebie, że lewy drążek centruje, a normlanie nie powinien - ja się uczyłem na padzie, w sumie szybko się potem przestawiłem żeby używać całej wysokości lewego drążka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sirgorn: jeszcze nigdy nie latałem więc nie wiem na ile się wkręcę więc w tym wypadku im mniej tym lepiej :p

Oczywiście nie mam zamiaru niewiadomo jak zydzic wiec jeżeli znasz jakiś zestaw "minimum" który warto kupić to chętnie poczytam.

Myślę że okolice tysiąc z kawałkiem są osiągalne.
@SzCzoteckY: nudzi mi się to napiszę...
Bez 2000zł+ to nawet nie myśl o fpv.
Chyba, że chcesz tylko samą aparature kupić i tu masz 1000zł do wydania.

Minimum to ev800d/dm 350zł
Taranis qx7 450zł
Dron wedle upodobań
Ładowarka, baterie, lutownica, części zamienne.

Edit: chyba, że zdecydujesz się na coś pokroju mobula6 to może zamkniesz się w granicach 1500zl.
@SzCzoteckY:
Zaczynasz od
Taranis QX7 - do złapania używka w okolicach 400+ zł
Potem latasz sobie na symulatorze na swojej aparaturze jak poczujesz się pewnie
Emax Tinyhawk II (Używka do wyrwania za okolo 450zł) do tego jeśli w zestawie z używką nie będize minimum 10 pakietów to pakiety.
Tinyhawka nie da się rozwalić. Mozna zabić ESC, można zgubić ale nie da się zniszczyć waląc w coś. Przy okazji nie da się
@wbielak: @SzCzoteckY sam ten zestaw mam i polecam. QX7 + ev800d to jest super połączenie na start. Jak po jakimś czasie w QX7 braknie zasięgu to wystarczy kupić moduł crossfire/tracer/expresslrs i już nigdy nie myśleć o zasięgu (starcza na dziesiątki km).
EV800D to solidne boxowe gogle z przyzwoitą nagrywarką dvr i bardzo przeciętną wbudowaną baterią (ale da się zrobić moda i zasilać z lipo)

Do alternatywnej aparatury dorzuciłbym jeszcze RadioMaster T8
@wbielak: a brak dvr nie wkurza? ja na początku tak przedłużałem sobie zabawę, najpierw wylatałem 6 baterii, a potem oglądałem dvr i się cieszyłem, że tym razem udało mi się lecieć 10 sekund bez odbicia od ściany
wiem, ze da się zmodować i dodać. No ale racja, takie gogle wystarczy wrzucić do torby i nie trzeba nic odkręcać, to też ma swoje plusy.
Ja nadal nie wiem jak poprawnie przenosić aparaturę,
@sirgorn: W 3' mam DVR na pokładzie (runcam split) w whoopie latam dla radości mieszczenia się w dziwnychmiejscach.
Pakietów 1S mam od groma i do tego 6 sztuk 2S więc czas lotu jest znacznie powyżej progu bólu żony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaletą VR2 jest też to że... są małe i ekran jest mały. To nie brzmi jak zaleta ale ponieważ rozdziałka jest idzentyczna jak w 800D
@wbielak: niestety nie obserwuje grup na fb
na radiomaster tx12 jest teraz promo za 377zł na bg z czech


@SzCzoteckY: warto?
ps No teraz taki zestaw z qx7 jest spoko, bo nie trzeba instalować moda, tylko wystarczy edgeTX zainstalować
@sirgorn: na papierze w sumie tak.
Ale wiesz jak jest... nie znam nikogo z tym radiomasterem a przed zakupewm warto pomacać.
No i lubie Taranisa. Leży mi w łapie. Wkurza tylko antyczne mini USB i za każdym razem jak mi Windows gub sterownik odgrażam się że kupie w końcu dongla do symulatorów.